gStrings to bardzo przydatna aplikacja przeznaczona dla muzyków, dzięki której strojenie instrumentu stanie się proste i dokładne. Od teraz możecie pożegnać się z tradycyjnymi stroikami!

gStrings to nic innego, jak chromatyczny stroik, dzięki któremu w przyjemny sposób można nastroić swój instrument muzyczny. Nie ważne, czy grasz na gitarze, skrzypcach czy pianinie – program radzi sobie doskonale z każdym z nich.

Aplikacja do działania wykorzystuje mikrofony znajdujące się w smartfonie/tablecie, za pomocą których wychwytuje ton. Po odegraniu dźwięku na swoim instrumencie, na ekranie smartfona wyświetli się wskazówka, która na prawidłowo nastrojonej (dajmy na to) gitarze powinna znajdować się w pozycji pionowej.

Strojenie z gStrings przebiega nad wyraz szybko i – przede wszystkim – nadspodziewanie dokładnie – jej wskazania nie różnią się prawie wcale od stroika w moim multiefekcie gitarowym. Osobiście nigdy bym się nie spodziewał, że mikrofon mojego smartfona pozwala na tak dokładne odczytywanie tonów z otoczenia.

Aplikacja posiada szereg ustawień, dzięki którym możemy zoptymalizować ją pod wybrany instrument czy zmienić czułość mikrofonu. Na szczęście, gStrings na predefiniowanych ustawieniach nie sprawił mi żadnego kłopotu i nie musiałem w jego opcjach zmieniać absolutnie nic.

gStrings dostępne jest w Google Play. Znajduje się tam w dwóch odmianach – darmowej i płatnej. Ja osobiście korzystam z tej pierwszej i nie widzę potrzeby, aby wydawać pieniądze na pełną wersję. Do szczęścia nie potrzebuję nic więcej niż w podstawce, a większa ilość opcji nie jest mi potrzebna. Wszystkim muzykom, którzy nie chcą bądź nie potrafią stroić instrumentów ze słuchu polecam bardzo ten program.

gStrings Free – link do Google Play

QRCode

Be Sociable, Share!