ZTE swego czasu rozesłało w świat wieść, że rozpoczęło prace nad ciekawie zapowiadającym się smartfonem o nazwie Flash. Jak go nie było, tak dalej nie ma, lecz oto pojawia się iskierka nadziei – zdjęcia z przecieku, których bohaterem jest rzekomo właśnie ten model.

Pierwsze wrażenie? Wow, wygląda jak Nexus! Rzeczywiście, podobieństwo do  smartfonów tej rodziny jest na pierwszy uderzające. Chińczycy nigdy nie byli znani z oryginalności i ZTE nie jest pod tym względem wyjątkiem – po prostu skopiowało dobry projekt.

Z informacji widocznych na zdjęciach wynika, że urządzenie posiada kodową nazwę N9500 i nigdzie nie zostało przytoczone słowo Flash, także jego nazwa może finalnie się zmienić.

Smartfon przeszedł już regulacje FCC. Jest to obowiązkowa procedura, bez której żadna słuchawka nie może być legalnie sprzedawana. Oznaczać to może, że N9500, którego widać na zdjęciach, dzieli od oficjalnej prezentacji naprawdę niewiele.

ZTE Flash otrzyma Androida w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich i pracować będzie pod kontrolą dwurdzeniowego procesora 1,5 GHz. W smartfonie znajdziemy wyświetlacz 4,5” o rozdzielczości HD,  12 Mpix aparat, 1 GB RAM-u i 8 GB pamięci ROM. Nie zabraknie też NFC i LTE. Tak przynajmniej prezentuje się znana od dawna specyfikacja. Możliwe, że w międzyczasie uległa ona zmianom.

Flash prezentuje się całkiem nieźle. Jak znam ZTE, możemy spodziewać się bardzo korzystnej ceny, dzięki której ten telefon trafi do szerokiej rzeszy odbiorców. Niestety, na razie jego sprzedaż planowana jest wyłącznie na terenie USA.

Via

Be Sociable, Share!