Windows Phone 8 i Android 4.1 to dwa zupełnie różne systemy operacyjne. Przedstawiam wam filmik, w którym autor spróbował dokonać porównania obu z nich.

Android jest systemem istniejącym na rynku znacznie dłużej niż Windows Phone, więc teoretycznie powinien przewyższać WP8 pod wieloma względami. Cóż – gdy chodzi o ilości aplikacji czy możliwością personalizacji rzeczywiście jest niekwestionowanym zwycięzcą, lecz potrafi odrzucić swoim nie do końca stabilnym działaniem (czego piękny przykład możemy podziwiać na początku filmu) i wielu osobom po prostu nie przypadł do gustu z wielu innych powodów.

W porównaniu autor zaprezentował chociażby takie niuanse, jak ekrany główne, opcje, ładowanie programów i gier czy przeglądanie Internetu, a bohaterami są Samsung Galaxy Nexus (Android) i HTC 8X (WP8).

 

 

Oba systemy przedstawiają inne podejście do przedstawiania informacji i dla typowego użytkownika z pewnością ważne będzie jego wcześniejsze doświadczenie, przyzwyczajenia itp. Power user zakochany w możliwości dostosowywania Androida do swoich potrzeb prawdopodobnie nigdy nie przesiądzie się na Windows Phone 8, lecz ktoś, kto szuka szybkiego, atrakcyjnego i nastawionego na funkcje społecznościowe systemu, na pewno nie zawiedzie się z nowych okienek.

A dla was kto jest zwycięzcą? Ja osobiście preferuję system Google’a, lecz WP8 również jest ciekawym OS-em.

Via

Be Sociable, Share!