Jak co miesiąc, Google i tym razem przed­staw­iło szczegółowe statystyki na temat włas­nego sys­temu. Teraz już co czwarte urządze­nie z Androi­dem dzi­ała na wer­sji Ice Cream Sand­wich!

Tym razem nie ma rewelacji — oczy­wistym jest postęp wer­sji Ice Cream Sand­wich, który z cza­sem na pewno wyprze wciąż chęt­nie uży­wanego Androida w wer­sji 2.3 Gin­ger­bread (choć na razie na to się jeszcze nie zapowiada).

Lodowa Kanapka w danych z lipca miała jeszcze 15,8%, a kul­towy Gin­ger­bread hasał na ponad 60% urządzeń. Miesiąc później Piernik niemal wcale nie stracił na znacze­niu, gdyż napędzał 58% Androidów, lecz wzrost ICS-a był bardziej wyraźny (20,9%).

Teraz Android Ice Cream Sand­wich 4.0 może się pochwalić wynikiem 25,8 %, a więc wzrostem o 5 punk­tów pro­cen­towych. Gin­ger­bread nato­mi­ast zal­iczył głęboki sus w dół i korzysta z niego 53,4% smart­fonów i tabletów, choć i tak nie zapowiada się, by spadł z pozy­cji lid­era jeszcze przez długi czas.

Najnowszy robo­cik — Jelly Bean cały czas zepch­nięty jest na mar­gines. Buszuje on na zaled­wie 2,7% urządzeni­ach. Teraz pomyślmy o tym, że Android 4.2 już ist­nieje. Wkrótce z pewnoś­cią czeka nas wysyp smart­fonów dzi­ała­ją­cych pod tą wer­sją. Ha ha ha.

Co ciekawe, pokryty siwizną Eklerek 2.1 trzyma się niemal dwukrot­nie moc­niej niż table­towy Plas­ter Miodu 3.0. W sumie nic dzi­wnego, na rynku zna­j­duje się nieco starych smart­fonów korzys­ta­ją­cych z tego barachła, których nie sposób zaaktualizować.

Via

Ciekawe? Podziel się!