Jak co miesiąc, Google i tym razem przedstawiło szczegółowe statystyki na temat własnego systemu. Teraz już co czwarte urządzenie z Androidem działa na wersji Ice Cream Sandwich!

Tym razem nie ma rewelacji – oczywistym jest postęp wersji Ice Cream Sandwich, który z czasem na pewno wyprze wciąż chętnie używanego Androida w wersji 2.3 Gingerbread (choć na razie na to się jeszcze nie zapowiada).

Lodowa Kanapka w danych z lipca miała jeszcze 15,8%, a kultowy Gingerbread hasał na ponad 60% urządzeń. Miesiąc później Piernik niemal wcale nie stracił na znaczeniu, gdyż napędzał 58% Androidów, lecz wzrost ICS-a był bardziej wyraźny (20,9%).

Teraz Android Ice Cream Sandwich 4.0 może się pochwalić wynikiem 25,8 %, a więc wzrostem o 5 punktów procentowych. Gingerbread natomiast zaliczył głęboki sus w dół i korzysta z niego 53,4% smartfonów i tabletów, choć i tak nie zapowiada się, by spadł z pozycji lidera jeszcze przez długi czas.

Najnowszy robocik – Jelly Bean cały czas zepchnięty jest na margines. Buszuje on na zaledwie 2,7% urządzeniach. Teraz pomyślmy o tym, że Android 4.2 już istnieje. Wkrótce z pewnością czeka nas wysyp smartfonów działających pod tą wersją. Ha ha ha.

Co ciekawe, pokryty siwizną Eklerek 2.1 trzyma się niemal dwukrotnie mocniej niż tabletowy Plaster Miodu 3.0. W sumie nic dziwnego, na rynku znajduje się nieco starych smartfonów korzystających z tego barachła, których nie sposób zaaktualizować.

Via

Be Sociable, Share!