Pow­ita­j­cie nowy smart­fon z rodziny Galaxy. Nie ma w nazwie samot­nej litery S, nie nazywa się też Note, lecz mimo to są powody, aby zain­tere­sował się nim każdy fan mobil­nych tech­nologii. Sprawia wraże­nie ciekawego mod­elu — poz­na­j­cie Pre­miera.

Sam­sung Galaxy Pre­mier to propozy­cja dla tych, co poszukują urządzenia z wyższej półki, lecz z powodów finan­sowych nie mogą sobie poz­wolić na Sam­sunga Galaxy S III, a Note odpada z racji kolos­al­nych rozmiarów.

Pre­mier cechuje się bardzo dużym, 4,65-calowym ekranem Super­AMOLED o rozdziel­czości HD 1280x720. Napędza go dwur­dzeniowy pro­ce­sor TI OMAP4470 o zegarze 1,5 GHz, grafika Pow­erVR SGX544 oraz 1 GB RAM-u. Jest solid­nie, choć bez fajer­w­erków. Pamięć użytkown­ika wynosi 16 GB a nic nie stoi na przeszkodzie, by rozsz­erzyć ją o kole­jne giga­ba­jty za pomocą kart micro-SD.

Jed­nos­tka aparatu cechuje się matrycą 8 Mpix i potrafi nagry­wać filmy w FullHD. Oprócz niego z przodu urządzenia znaleźć można drugi, pomoc­niczy o rozdziel­czości 2 Mpix.

Sam­sung Galaxy Pre­mier korzys­tać ma z Androida 4.1.1 Jelly Bean z pre­in­stalowaną nakładką Touch­Wiz UI.

Jak podoba się Wam taki smart­fon? Moim zdaniem sprawia przy­jemne wraże­nie, a wiz­ual­nie zdaje się być ład­niejszy od S III. Zważy­wszy, że ma kosz­tować w grani­cach 400 €, na rynku wtórnym może osiągnąć rozsądną cenę.

Via

Ciekawe? Podziel się!