Jedną z najciekawszych, o ile nie najciekawszą cechą oprogramowania w tabletofonie Samsung Galaxy Note II był multitasking pozwalający na korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie. Okazuje się, że wkrótce taka funkcja zawita też do Samsunga Galaxy S III.

Wielozadaniowość w Androidzie istnieje już od samego początku, lecz dopiero Samsung wpadł na pomysł, jak można ją poprawić. Pomysł jest ciekawy – po skorzystaniu z odpowiedniej opcji ekran dzieli się na dwie połowy z odrębnie działającymi aplikacjami.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: korzystamy z komunikatora internetowego i wraz z rozmówcą planujemy wycieczkę do Poznania i chcielibyśmy się dowiedzieć, jak daleko od Koziołków Poznańskich znajdują się Międzynarodowe Targi Poznańskie. W międzyczasie nasz korespondent stwierdza, że fajnym pomysłem byłoby się także udać do Muzeum Archeologicznego. Korzystając ze smartfona pozbawionego dwuokienkowego multitaskingu zostalibyśmy skazani na bardzo częste przełączanie się pomiędzy Google Talk a Google Maps. W przypadku nowej funkcji Samsunga wystarczy, że przedzielimy ekran na pół i w jednej jego części będziemy odpowiadać na wiadomości, a w drugiej pojawi się mapa miasta, na której będziemy mogli skupiać swoją uwagę podczas planowania wycieczki.

Jest to tylko przykład zastosowania takiej wielozadaniowości. W wielu przypadkach na pewno pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Niestety, nie można w ten sposób skorzystać ze wszystkich aplikacji, choć te najbardziej przydatne nie zostały ominięte.

Funkcja pojawi się w aktualizacji Samsunga Galaxy S III do Androida 4.1.2. Miejmy nadzieję, że koreański producent szybko upora się z dostarczeniem jej swoim użytkownikom.

Via

Be Sociable, Share!