Mnóstwo graczy zostało wniebowz­ię­tych, gdy Rock­star Games pewnego pięknego dnia ogłosił reinkar­nację kul­towej pro­dukcji Grand Theft Auto III (znanej także jako GTA 3) na plat­formy mobilne dla uczczenia jej dziesię­ci­ole­cia. Teraz mam zaszczyt przekazać Wam jeszcze lep­szą wieść - jeszcze w tym roku na Androida i iOS pojawi się uważana przez wielu za najlep­szą część całej serii: GTA Vice City!

Trudno jest mi ukryć mój zach­wyt związany z tym wydarze­niem. Grand Theft Auto: Vice City to gra kul­towa, która wciągnęła na długie godziny mil­iony graczów z całego świata, w tym i mnie. Pow­stała w 2002 roku i od razu stała się gigan­ty­cznym hitem — tę grę po prostu zna każdy. Co spowodowało jej sukces? Mógłbym wymieniać godz­i­nami, lecz wystar­czy że napiszę: swo­boda, rozbu­dowanie i mag­iczny kli­mat lat osiemdziesią­tych.

W grze wcielamy się w gang­stera Tommy’ego Vercetti, który sukcesy­wnie będzie dążyć na sam szczyt przestępczego światka wykonu­jąc przy tym zada­nia, wśród których nie zabraknie napadu na bank czy karkołom­nej jazdy limuzyną uzbro­jonej w bombę akty­wu­jącą się po osiąg­nię­ciu zbyt niskiej pręd­kości. Różnorod­ność GTA: Vice City jest przeogromna: do dys­pozy­cji gracza po raz pier­wszy zostały odd­ane moto­cykle oraz śmigłowce, a nawet możli­wość naby­wa­nia aparta­men­tów i biz­nesów przynoszą­cych zyski. Ta pro­dukcja przez wielu uważana jest jako najlep­sza gra w historii.

Rok temu na Androidzie i iOS pojaw­iła się poprzed­nia część serii: Grand Theft Auto III, którą również polecam.

Kiedy Vice City pojawi się na ekranach naszych tabletów i smart­fonów? Niestety, dokładna data nie została podana, lecz na pewno pojawi się jeszcze w tym roku.

Via

Ciekawe? Podziel się!