Mnóstwo graczy zostało wniebowziętych, gdy Rockstar Games pewnego pięknego dnia ogłosił reinkarnację kultowej produkcji Grand Theft Auto III (znanej także jako GTA 3) na platformy mobilne dla uczczenia jej dziesięciolecia. Teraz mam zaszczyt przekazać Wam jeszcze lepszą wieść – jeszcze w tym roku na Androida i iOS pojawi się uważana przez wielu za najlepszą część całej serii: GTA Vice City!

Trudno jest mi ukryć mój zachwyt związany z tym wydarzeniem. Grand Theft Auto: Vice City to gra kultowa, która wciągnęła na długie godziny miliony graczów z całego świata, w tym i mnie. Powstała w 2002 roku i od razu stała się gigantycznym hitem – tę grę po prostu zna każdy. Co spowodowało jej sukces? Mógłbym wymieniać godzinami, lecz wystarczy że napiszę: swoboda, rozbudowanie i magiczny klimat lat osiemdziesiątych.

W grze wcielamy się w gangstera Tommy’ego Vercetti, który sukcesywnie będzie dążyć na sam szczyt przestępczego światka wykonując przy tym zadania, wśród których nie zabraknie napadu na bank czy karkołomnej jazdy limuzyną uzbrojonej w bombę aktywującą się po osiągnięciu zbyt niskiej prędkości. Różnorodność GTA: Vice City jest przeogromna: do dyspozycji gracza po raz pierwszy zostały oddane motocykle oraz śmigłowce, a nawet możliwość nabywania apartamentów i biznesów przynoszących zyski. Ta produkcja przez wielu uważana jest jako najlepsza gra w historii.

Rok temu na Androidzie i iOS pojawiła się poprzednia część serii: Grand Theft Auto III, którą również polecam.

Kiedy Vice City pojawi się na ekranach naszych tabletów i smartfonów? Niestety, dokładna data nie została podana, lecz na pewno pojawi się jeszcze w tym roku.

Via

Be Sociable, Share!