Ostatnio najgorętszym tematem w świecie mobilnym stały się tablety. To głównie za sprawą konferencji Apple, zbliżającego się wielkimi krokami Surface’a oraz różnorakich wieści o Nexusach. Tym razem zamierzam napisać właśnie o tym ostatnim – konkretniej o Samsungu Nexus 10.

Wcześniej już informowaliśmy o tym, że w przyszłym roku może pojawić się dziesięciocalowy tablet z Nexusem w nazwie. Okazuje się, że doniesienia były prawdziwe i takie urządzenie rzeczywiście powstaje. Dowodem na to są zdjęcia przedstawiające instrukcję obsługi tabletu.

Oczywistym wnioskiem jest to, że nad Nexusem 10 pracują specjaliści z Samsunga. Wychodzi na to, że sprzęt będzie droższy niż znany obecnie Google Nexus 7 – wnioskuję to po pojawieniu się większego ekranu, aparatu z tyłu i portu Micro HDMI.

Tablet zwraca uwagę także wyglądem – posiada mocno zaokrąglone rogi, co jest cechą charakterystyczną Samsunga Galaxy Nexus. Trudno jednak po samych planach dokonywać oceny wyglądu, a ja swój osąd wydam dopiero po ujrzeniu realnych zdjęć lub co najmniej  oficjalnych renderów.

Plotka głosi, że Samsung Nexus 10 skorzysta z chipsetu Samsung Exynos 5, a systemem stanie się Android 4.2. Jeśli chodzi o sam wyświetlacz, to 10” ekran o rozdzielczości 2560×1600 z pewnością wystarczy, by pokonać najlepszego obecnie pod tym względem iPada.

Czy o tablecie Samsunga dowiemy się czegoś więcej na konferencji Google’a, która została zaplanowana na 29 października? Poczekamy, zobaczymy…

Via

Be Sociable, Share!