Zapowiedzi tabletofonów z ekranami 1080p możemy usłyszeć już nie od dziś, lecz jak takiego urządzenia nie było, tak w naszej części świata dalej nie ma. Okazuje się, że Samsung pracuje nad wykorzystaniem ekranów FullHD w swoich nadchodzących maszynkach.

Wygląda, że wkrótce do tabletofonów i dużych smartfonów wkrótce zawitają wyświetlacze o niebagatelnej rozdzielczości 1980×1080 pikseli. Najpierw w świat poszła wieść o chińskim Oppo Find 5, na którego nie mamy co liczyć w naszych stronach, lecz w ostatnich dniach światło dzienne ujrzały wiadomości o HTC DLX z takowym ekranem, a jeśli plotka nie kłamie, Sony również planuje stworzyć podobne urządzenie.

Nowy smartfon Samsunga miałby zostać wypuszczony w przyszłym roku, lecz nie wiemy o nim kompletnie nic, z wyjątkiem ekranu – 1980×1080 pikseli ma zostać upakowane na co najmniej pięciu calach, a za żywe kolory odpowie technologia Super AMOLED. Czyżby tematem plotek był Samsung Galaxy S IV i/lub Galaxy Note III? Całkiem możliwe.

kolejna sprawą jest sens upychania w ekrany telefonów tak gigantyczne ilości pikseli. Sprawia to tylko, że procesor musi przetwarzać większe ilości danych, a zagęszczenie pikseli jest już tak duże, że ludzkie oko i tak nie jest w stanie rozróżnić pojedynczych z nich. Jednak rynek jest taki, że producenci muszą się przeganiać w danych technicznych, aby to ich urządzenia były „naj”.

Via

Be Sociable, Share!