HTC ze swoim DLX nie jest jedyną firmą, która chce wkroczyć na rynek tabletofonów. Według doniesień, także Sony zamierza wypuścić urządzenie tego typu.

Jego kodową nazwą jest C6603 Yuga i wygląda na to, że otrzymamy sprzęt z najwyższej półki.

Od niedawna krążą po sieci bardzo niepewne pogłoski, jakoby Sony pracowało nad pięcio- lub nawet sześciocalowym killerem o potężnej specyfikacji. Teraz mamy dowód na to, że coś jest na rzeczy, gdyż w serwisie Picasa pojawiło się zdjęcie wykonane przez urządzenie o nazwie C6603.

Z danych EXIF możemy wywnioskować, że nadchodzący tabletofon zostanie wyposażony  w aparat 13 Mpix z sensorem Exmor RS CMOS o przysłonie f/2.4.

Kolejne, niepotwierdzone informacje mówią o czterordzeniowym procesorze Snapdragon S4 Pro, zachwycającym wyświetlaczu FullHD 6”, 2 GB pamięci RAM i Androidzie w wersji 4.1.1 Jelly Bean.

Jeśli takie urządzenie rzeczywiście jest w planach Sonego, to będę bardzo szczęśliwy. Sony stara się jak może, by wyprzedzić konkurencję, lecz w momencie wprowadzenia swoich modeli na półki sklepowe po prostu odstają od reszty. Do tej pory Japończycy nie stworzyli żadnego czterordzeniowca, a taki Sony Xperia T po prostu nie sprzeda się tak dobrze, jak HTC One X czy Samsung Galaxy S III. Czy w końcu pojawił się jasny punkt dla firmy z kraju kwitnącej wiśni?

Via/Via

Be Sociable, Share!