HTC ze swoim DLX nie jest jedyną firmą, która chce wkroczyć na rynek tableto­fonów. Według doniesień, także Sony zamierza wypuś­cić urządze­nie tego typu.

Jego kodową nazwą jest C6603 Yuga i wygląda na to, że otrzy­mamy sprzęt z najwyższej półki.

Od niedawna krążą po sieci bardzo niepewne pogłoski, jakoby Sony pra­cow­ało nad pię­cio– lub nawet sześ­ciocalowym killerem o potężnej specy­fikacji. Teraz mamy dowód na to, że coś jest na rzeczy, gdyż w ser­wisie Picasa pojaw­iło się zdję­cie wyko­nane przez urządze­nie o nazwie C6603.

Z danych EXIF możemy wywnioskować, że nad­chodzący tableto­fon zostanie wyposażony  w aparat 13 Mpix z sen­sorem Exmor RS CMOS o przysłonie f/2.4.

Kole­jne, niepotwierd­zone infor­ma­cje mówią o czterordzeniowym pro­ce­sorze Snap­dragon S4 Pro, zach­wyca­ją­cym wyświ­et­laczu FullHD 6″, 2 GB pamięci RAM i Androidzie w wer­sji 4.1.1 Jelly Bean.

Jeśli takie urządze­nie rzeczy­wiś­cie jest w planach Sonego, to będę bardzo szczęśliwy. Sony stara się jak może, by wyprzedzić konkurencję, lecz w momen­cie wprowadzenia swoich mod­eli na półki skle­powe po prostu odstają od reszty. Do tej pory Japończycy nie stworzyli żad­nego czterordzeniowca, a taki Sony Xpe­ria T po prostu nie sprzeda się tak dobrze, jak HTC One X czy Sam­sung Galaxy S III. Czy w końcu pojawił się jasny punkt dla firmy z kraju kwit­nącej wiśni?

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!