Sony ogłosiło swoje plany dotyczące aktualizacji swoich modeli do Androida 4.1 Jelly Bean. Niestety, posiadacze smartfonów z poprzedniego roku mają prawo do narzekań.

 Z informacji wynika, że modele Xperia T , Xperia TX i Xperia V otrzymają stosowne aktualizacje nie wcześniej niż w połowie pierwszego kwartału 2013 roku. Czy to dobrze? Oczywiście wydanie update’u to jak najbardziej pozytywna wiadomość, lecz podany termin jest odległy.Dla porównania, Samsung planuje zaktualizowanie piętnastu modeli, a topowy Galaxy S III został obdarzony żelowym robotem już jakiś czas temu. HTC One S oraz One X prawdopodobnie otrzymają go w przyszłym miesiącu, wraz z premierą modelu HTC One X+.

Kolejne modele, które otrzymają możliwość pobrania Androida 4.1 to: Xperia S,  Xperia ion,  Xperia P, Xperia Acro S, Xperia Go i Xperia J. Te aktualizację dostaną w późniejszym, nieokreślonym jeszcze terminie.

Posiadacze smartfonów takie, jak Xperia U, Xperia Tipo, Xperia Miro czy starszych modeli, jak np. Sony Ericsson Xperia Arc S nie powinni pokładać dużych nadziei na uaktualnienie. Producent twierdzi, że „nie jest w stanie zagwarantować” nowszej wersji systemu. Prawie zawsze takie tłumaczenia się nie zwiastują nic dobrego. Szansa na Androida 4.1 w tych telefonach jest bardzo nikła.

Czy podoba się Wam podejście Sonego do aktualizowania swoich produktów? Ja jestem zawiedziony. Japońska firma nie pokazała się z najlepszej strony, choć i tak na pewno proces aktualizacji z pewnością przebiegać będzie zdecydowanie sprawniej niż w przypadku LG 😉

Via

Ciekawe? Podziel się!