Premiera Microsoft Surface’a zbliża się coraz większymi krokami. Urządzenie będzie dostępne 25 października, lecz już teraz znamy jego ceny dla wersji RT.

Microsoft Surface to tablet, od którego sukcesu zależeć może być albo nie być systemu Windows 8 RT. Czy uda mu się podbić rynek i serca użytkowników? Sporą rolę przy tym odegra cena.

Czytelnikowi serwisu The Verge udało się natrafić na ofertę tabletu, po czym wykonał on zrzut ekranu. Gdy informacja nabrała rozgłosu, Microsoft postanowił usunąć Surface’a ze sklepu lecz  obecnie oferta powróciła i każdy może złożyć przedpremierowe zamówienie.

Ceny kształtują się na przyzwoitym poziomie. Są to:

499 $ – Microsoft Surface 32 GB bez klawiatury

599 $ – Microsoft Surface 32 GB z Surface Touch Cover w wersji czarnej

699 $ – Microsoft Surface 64GB z Surface Touch Cover w wersji czarnej

119 $ – Surface Touch Cover (5 dostępnych kolorów)

129$ – Surface Type Cover w wersji czarnej

Moim zdaniem jest to rozsądna propozycja za takie urządzenie. Pracujące pod kontrolą układu Nvidia TEGRA 3 Surface’y z pewnością okażą się świetnymi towarzyszami do przeglądania Internetu, grania w proste gry i tysiąca innych zastosowań. Miejmy tylko nadzieję, że system Windows 8 RT nie zostanie potraktowany po macoszemu – zrozumiałe jest to, że gigant z Redmond więcej czasu poświęcił dla systemów Windows 8 oraz Windows Phone 8.

Via/Via

Be Sociable, Share!