Bardzo duża liczba ostatnich wiadomości z Androidem w roli głównej dotyczy urządzeń z serii Nexus. Co powiecie na kolejny model tej rodziny, tym razem od Sonego?

Do tej pory nie byliśmy rozpieszczani dużą ilością Nexusów: do tej pory od stycznia 2010 roku wydane zostały trzy smartfony należących do tej serii: Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus oraz jeden tablet: Nexus 7. Nagle ni stąd, ni zowąd dostajemy mnóstwo informacji o kolejnych – najpierw zagrzmiało o modelu od LG, a chwilę później pojawiły się głosy o dziesięciocalowym tablecie. Teraz kolej na komórkę od Sonego.

Z pewnością interesujący jest design urządzenia. Nie przypomina ono pozostałych Nexusów, lecz podąża ścieżką wytyczoną przez inne telefony japońskiej firmy. Czy to dobrze? ja osobiście jestem wielkim fanem Nexusoidalnych słuchawek, choć dobrze, że Sony zamierza stworzyć coś innego – klienci powinni mieć wybór również w kwestii wyglądu.

Wydaje się, że Sony Nexus X bazuje na Xperii T, flagowym modelu Sonego. Specyfikacja właśnie tego modelu prezentuje się w porządku, choć nie jest to jeszcze liga LG Nexusa 4. Posiada on ekran 4,55″ Super-LCD o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, procesor Snapdragon S4 MSM8260, CPU Adreno 220, 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, NFC, świetny aparat 13 Mpix z technologią BSI oraz nagrywaniem filmów 1080p Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Oczywiście, Nexus otrzyma na starcie najnowszą wersję systemu (Android 4.2?). Czy pozostałe dane techniczne ulegną zmianie? Może tak, a może nie – nie wiadomo.

Miejmy nadzieję, że przeciek nie jest tylko udaną mistyfikacją, lecz Sony rzeczywiście pracuje nad swoim Nexusem. To potwierdzałoby wcześniejsze plotki, jakoby wkrótce na rynku czekał nas zalew Nexusów różnych firm. Powoli zaczyna się ona już spełniać. Czekajmy na więcej informacji na temat Sony’ego Nexusa X!

Via/Via

Be Sociable, Share!