Bardzo duża liczba ostat­nich wiado­mości z Androi­dem w roli głównej doty­czy urządzeń z serii Nexus. Co powiecie na kole­jny model tej rodziny, tym razem od Sonego?

Do tej pory nie byliśmy rozpieszczani dużą iloś­cią Nexusów: do tej pory od sty­cz­nia 2010 roku wydane zostały trzy smart­fony należą­cych do tej serii: Nexus One, Nexus S, Galaxy Nexus oraz jeden tablet: Nexus 7. Nagle ni stąd, ni zowąd dosta­jemy mnóstwo infor­ma­cji o kole­jnych — najpierw zagrzmi­ało o mod­elu od LG, a chwilę później pojaw­iły się głosy o dziesię­ciocalowym table­cie. Teraz kolej na komórkę od Sonego.

Z pewnoś­cią intere­su­jący jest design urządzenia. Nie przy­pom­ina ono pozostałych Nexusów, lecz podąża ścieżką wyty­c­zoną przez inne tele­fony japońskiej firmy. Czy to dobrze? ja oso­biś­cie jestem wielkim fanem Nexu­soidal­nych słuchawek, choć dobrze, że Sony zamierza stworzyć coś innego — klienci powinni mieć wybór również w kwestii wyglądu.

Wydaje się, że Sony Nexus X bazuje na Xperii T, flagowym mod­elu Sonego. Specy­fikacja właśnie tego mod­elu prezen­tuje się w porządku, choć nie jest to jeszcze liga LG Nexusa 4. Posi­ada on ekran 4,55″ Super-LCD o rozdziel­czości 720 x 1280 pik­seli, pro­ce­sor Snap­dragon S4 MSM8260, CPU Adreno 220, 1 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, NFC, świetny aparat 13 Mpix z tech­nologią BSI oraz nagry­waniem filmów 1080p Androida 4.0 Ice Cream Sand­wich. Oczy­wiś­cie, Nexus otrzyma na star­cie najnowszą wer­sję sys­temu (Android 4.2?). Czy pozostałe dane tech­niczne ulegną zmi­anie? Może tak, a może nie — nie wiadomo.

Miejmy nadzieję, że prze­ciek nie jest tylko udaną misty­fikacją, lecz Sony rzeczy­wiś­cie pracuje nad swoim Nexusem. To potwierdza­łoby wcześniejsze plotki, jakoby wkrótce na rynku czekał nas zalew Nexusów różnych firm. Powoli zaczyna się ona już speł­niać. Czeka­jmy na więcej infor­ma­cji na temat Sony’ego Nexusa X!

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!