Microsoft rozesłał posiadaczom kont Xbox wiadomość, w której informuje o nadchodzącej aktualizacji usługi Xbox LIVE. Normalnie byśmy o tym nie pisali, lecz wspomniana została tu także interesująca funkcja korzystająca z dobrodziejstw smartfonów i tabletów.

Zawartość maila prezentuje się następująco:

Witaj!

Wkrótce zaktualizujemy usługę Xbox LIVE. Wprowadzimy kilka nowych funkcji, które ułatwią Ci wyszukiwanie interesujących Cię treści.

Lepsze wyszukiwanie – możliwe będzie wyszukiwanie treści według kategorii lub gatunku, a następnie przefiltrowanie wyników i podzielenie ich na kilka podkategorii.

Rekomendacje – dzięki rekomendacjom dotyczącym gier i filmów znajdziesz nowe, ciekawe treści, wybrane specjalnie dla Ciebie.
Wkrótce także:

Internet Explorer* – korzystaj z konsoli Xbox w nowy sposób i surfuj bezpiecznie po Internecie dzięki przeglądarce Internet Explorer.

Xbox SmartGlass** – steruj konsolą za pomocą nowej aplikacji Xbox SmartGlass. Po jej pobraniu Twój smartfon albo tablet będą Ci pomagać podczas gry – odkryjesz zupełnie nowe sposoby prowadzenia rozgrywki. Już niedługo wszystkie te ulepszenia będą dostępne na Twojej konsoli.
Do pobrania oprogramowania aktualizującego i do korzystania z usługi Xbox LIVE niezbędne jest szerokopasmowe łącze internetowe.

*Konieczne jest konto Gold w serwisie Xbox LIVE.

**Obsługa ekranu z drugiego urządzenia dostępna jest tylko za pomocą urządzeń zgodnych z aplikacją Xbox SmartGlass i tylko w niektórych grach i materiałach w usłudze Xbox LIVE. W przypadku niektórych funkcji może być wymagana subskrypcja Xbox LIVE Gold.

Jak można przeczytać, Xbox SmartGlass pozwoli na wyświetlanie dodatkowych danych, takich jak mapa terenu czy skróty do wybranych funkcji gry na ekranie smartfona lub tabletu. Na pewno cieszy fakt, że ta funkcja będzie dostępna nie tylko dla systemu Windows Phone 8, lecz również na iOS oraz Androidzie.

Czy rozwiązanie się przyjmie? Wszystko zależy od twórców gier. Jak wielu z nich wykorzysta SmartGlass w swoich produkcjach i w jaki sposób? Sukces tkwi właśnie w tym. Na chwilą obecną wiemy, że SmartGlass trafi do następujących tytułów:

  1. Dance Central 3
  2. FIFA 13
  3. Halo 4
  4. Homerun Stars
  5. Madden NFL 13
  6. NBA 2K13

Jak to się sprawuje? W Internecie znaleźć można miniprezentację z targów E3 2012 ukazującą sposoby wykorzystania aplikacji:

 

Czy podoba Wam się ten pomysł na wzbogacenie gier? Ja uważam, że będzie to ciekawy, choć mało przydatny dodatek.

Via

Be Sociable, Share!