W chwili obecnej każdy liczący się producent telefonów komórkowych posiada także w swojej ofercie co najmniej jeden tablet. Wyjątkiem jest Nokia, lecz odkryte grafiki patentowe  wskazują na to, że również Finowie myśleli o urządzeniach tego typu.

W czeluściach urzędów patentowych przewala się mnóstwo interesujących patentów, w tym również tych dotyczących mobilnych urządzeń. To tam natrafiono na szkice przedstawiające Nokię Lumia 920 dwa tygodnie przed jej premierą, oraz ciekawy pomysł Nokii na wyciszenie dzwoniącego telefonu. Tym razem natrafiono na grafiki przedstawiające tablety tego producenta.

 

 

Patenty pochodzą z marca 2011 roku. Czemu do tej pory nie wiemy kompletnie nic o urządzeniach? Co prawda w kwietniu 2011 dowiedzieliśmy się od CEO Nokii Stephena Elopa, że rzeczywiście jego firma pracuje nad tabletami. Zdaje się, że niestety plany zostały porzucone i Finowie postanowili skupić się w większej mierze na smartfonach.

Jest też druga opcja – być może tajemnicze tablety rzeczywiście znajdują się w fazie testów lecz Nokia postanowiła wydać w pełni dopracowany i długo testowany sprzęt. Na niekorzyść wskazuje jednak data złożenia patentów – półtora roku w mobilnym świecie to wręcz epoka.

Czy Nokia wciąż zamierza pokazać światu tablety? Najlepszą okazją do prezentacji byłoby CES 2013. Na tą chwilę trudno w tej kwestii cokolwiek powiedzieć. Czekamy na dalsze przecieki.

Via

Ciekawe? Podziel się!