Google Nexus 7 jest najpopularniejszym tablet z Androidem. Wszystkim narzekającym na zbyt mały ekran urządzenia być może z pomocą przyjdzie Google Nexus 10, który według doniesień może zostać zaprezentowany na początku przyszłego roku.

Źródłem wiadomości jest CNET. Jeśli okaże się to prawda, mamy szanse otrzymać bardzo wydajny tablet ze świetnym, dużym ekranem przy okazji cechujący się doskonałą ceną. Prawdopodobnie urządzenie od obecnego Nexusa różnić się będzie samym ekranem choć niewykluczone, że pozostałe elementy również zostaną poddane zamianie.

Czy Nowy iPad znajdzie godnego rywala? Może się okazać, że tak. Nexus 10 nie powinien się wstydzić specyfikacją w porównaniu do rywala z Cupertino, a stosunek cena/jakość z pewnością przyczyni się do zyskania wielu chętnych na urządzenie z systemem Google’a.

Doniesienia informują, że Samsung planuje wkrótce rozpocząć produkcję wyświetlaczy do Nexusa 10. Spodziewać się możemy nawet rozdzielczości 2,560×1,600. Nie dość, że takie rozwiązanie byłoby absolutną nowinką w świecie tabletów z Androidem, to jeszcze ekran Nexusa przewyższyłby szczegółowością obrazu nawet przytoczonego wyżej iPada (2048×1536 pikseli).

Niestety, dokładniejsze informacje wciąż pozostają nieznane. Jeśli jednak nie zależy wam na dużym ekranie, świetną propozycją może okazać się obecny Nexus 7, który jest obecnie najszybszym tabletem opartym na Zielonym Robociku (a nie zapominajmy, że nic nie stoi na przeszkodzie go podkręcić). Warto przy okazji przypomnieć ostatnie rewelacje związane z tym modelem – parę dni temu otrzymał aktualizację systemu do wersji Jelly Bean 4.1.2, która wprowadziła m.in. horyzontalny tryb wyświetlania ekranu głównego. Wkrótce gama modeli Nexusów ma się rozszerzyć o kolejny, posiadający 32 GB wbudowanej pamięci (obecnie dostępne są wersje 8 GB i 16 GB).

Via

Be Sociable, Share!