Nokia Xpress for Lumia to ciekawa alternatywa dla preinstalowanej w systemie Windows Phone 7 przeglądarki Internet Explorer. Spodoba się przede wszystkim tym, którzy korzystają z danych pakietowych – Xpress pozwala na zaoszczędzenie megabajtów nawet do 90%.

Ekipa serwisu Symbian Tweet postanowiła porównać nową przeglądarkę Nokii z jej wbudowanym w telefony Windows Phone 7 odpowiednikiem pod względem szybkości ładowania stron.

Test obejmował czasy ładowania następujących stron: All About Window PhoneBBC News w wersji desktopowej i mobilnej, NokiaGoogle oraz Wikipedia za pomocą dwóch rodzajów łączności: Wi-Fi i 2G.

Jak wypadły obie przeglądarki? W teście Wi-Fi wyniki były zbliżone – choć w większości stron szybsza okazała się nowa przeglądarka Nokii, to desktopowe BBC News zdecydowanie popsuło wynik.

Zdecydowanie lepiej Nokia Xpress dla telefonów Lumia sprawdziła się w łączności 2G. W tym teście Internet Explorer odniósł porażkę podczas ładowania każdej ze stron.

Drugą ważną kwestią jest ilość zużytego transferu – pod  tym względem Xpress nie daje szans Internet Explorerowi i zużyła aż 80% mniej danych. Okazuje się, że zapewnienia producenta pokrywają się z rzeczywistością.

Przeglądarka Nokia Xpress dostępna jest w wersji beta wyłącznie dla smartfonów Nokia Lumia. Pobrać ją można za pomocą tego odnośnika.

Via

Be Sociable, Share!