Need for Speed to z pewnością najpopularniejsza seria gier wyścigowych wszech czasów. Nas cieszy fakt, że najnowsza odsłona – Most Wanted pojawi się zarówno na iOS, jak i na pomijanym wcześniej przez EA Androidzie.

Z mobilnym wcieleniem serii Need for Speed działy się różne dziwne rzeczy. Ostatnia część serii, The Run, zapowiadana była na urządzenia przenośne (powstał nawet trailer), lecz ostatecznie została porzucona przez producenta. Shift 2 Unleashed czy nie pierwszej młodości Undercover powstały wyłącznie na iOS bez uwzględnienia Androida, choć Need for Speed: Hot Pursuit oraz Shift zostały wydane na obu platformach. I jak tu się połapać?

Gdyby tego było mało, najnowszy NFS nazywa się Most Wanted. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie to, że… jedna z poprzednich gier z serii nazywa się właśnie Need for Speed: Most Wanted. Mózg paruje!

Można by przypuszczać, że otrzymamy port jednego z najbardziej lubianych Need for Speedów dla komórek, lecz nie. Będzie to zupełnie nowa gra stworzona w koncepcji poprzedniczki, lecz bazująca na nowej produkcji z „dużych” platform, która trafi do sprzedaży 1 listopada.

Na mobilną odmianę NFS na szczęście poczekamy nieco krócej – tytuł do Google Play i AppStore trafi już w październiku. Kiedy dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo.

Czy jest na co czekać? Zdecydowanie tak! Za grę odpowiada ekipa Firemonkeys, która słynie z serii Real Racing – możemy być pewni, że nie zostaniemy rozczarowani.

Aby podsycić nasze emocje, stworzony został trailer zapowiadający Most Wanted. Niestety, jest bardzo krótki, lecz jedno rzuca się w oczy od samego początku – grafika. Nowy Need for Speed prezentuje się zjawiskowo, a parę lat temu właśnie tak wyglądały samochodówki na PC. Postęp jest niesamowity.

Z opisu trailera możemy wyczytać następujące informacje:

Need For Speed Most Wanted zawiera oszałamiająco dynamiczne i realistyczne uszkodzenia pojazdów oraz ekscytujące pościgi policyjne. Stań się najbardziej ściganym kierowcą ulicznym w niesamowitym świecie samochodów takich, jak Dodge Challenger SRT8 392, Maserati GranTurismo MC Stradale, czy Porsche 911 Carrera S.

Ja już nie mogę się doczekać premiery Need for Speed: Most Wanted na urządzeniach mobilnych. Są wielkie szanse na to, że otrzymamy najlepszą grę wyścigową na iOS i Androida.

Via

Be Sociable, Share!