Brytyjski sklep Clove zaczął przedsprzedaż akcesoriów dedykowanych nadchodzącym Lumiom. Są to produkty służące bezprzewodowemu ładowaniu oraz jeden głośnik muzyczny.

Mało który smartfon w dniu premiery może poszczycić się taką ilością dedykowanych dodatków. W moim odczuciu prezentują się one świetnie, choć jeśli ich cena w Polsce zostanie na tym samym poziomie, to z pewnością nie znajdą wielu nabywców. Poniżej zaprezentuję wszystkie pięć:

 

 

Tylna klapka z możliwością bezprzewodowego ładowania baterii dla Lumii 820 – €25 (100 zł)

 

Spodek bezprzewodowego ładowania ~ €70 (290 zł)

Podstawka bezprzewodowego ładowania ~ €85 (350 zł) 

Poduszeczka Fatboy do bezprzewodowego ładowania ~ €100 (410 zł)

JBL PlayUp ~ €180 (740 zł)

Urządzenia są dedykowane modelom Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920.

Jak łatwo zauważyć, ceny nie prezentują się okazyjnie – 740 zł za kolorowy głośnik bez kabli to zdecydowanie za dużo. Podobnie jest z resztą. Oczywiście  należy wziąć pod uwagę to, że mamy do czynienia z nowatorską technologią która wkrótce może stanieć, lecz jeśli Nokia planuje wprowadzić indukcyjne ładowanie na salony, to będzie musiała nieźle się nagimnastykować.

 

Chciałbym się spytać Was – co sądzicie o bezprzewodowych akcesoriach Nokii? Czy z czasem podobne urządzenia staną się codziennością, czy jest to tylko bezużyteczny i drogi chłam, który odejdzie w niepamięć?
Be Sociable, Share!