Dopiero co poinformowaliśmy was o zaprezentowaniu nowej Nokii o nazwie Lumia 810, a już możemy pokazać zdjęcia kolejnego modelu. Również i tym razem jest to pochodna Lumii 820 przeznaczona dla amerykańskich odbiorców. Czy takie rozdrabnianie rynku ma sens?

No cóż. Okazuje się, że Nokia Lumia 820 nie zyska popularności w Stanach. Na szczęście ma to związek wyłącznie z tym, że ten model zostanie wyparty przez inne Lumie. Przedwczoraj napisaliśmy o Nokii Lumia 810 – modelu przeznaczonego wyłącznie dla klientów T-Mobile. Teraz kolej na odpowiedź sieci Verizon.

Nazywać się ma Nokia Lumia 822 i – tak jak w przypadku 810 – jej jedyną różnicą okaże się wygląd zewnętrzny.

Nokia Lumia 822 - Przód

Smartfon nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, lecz wkrótce powinno to nastąpić. Pewien szczęściarz nawet wykonał dwie fotografie prezentujące nadchodzącą Lumię.

Moim zdaniem konsument wahający się pomiędzy modelami 810, 820 i 822 zdecyduje się w większości przypadków na 810 od T-Mobile. To właśnie ta Lumia prezentuje sobą najciekawszy design, a odpowiedź Verizona nie robi takiego wrażenia, co osiemsetdziesiątka.

Czy tworzenie trzech takich samych telefonów różniących się wyłącznie wyglądem ma sens? Ponosi to za sobą wytwarzanie w fabrykach trzech różnych obudów, co powoduje wzrost kosztów produkcyjnych. Nokia obecnie nie śmierdzi groszem, więc takie zagranie mnie zaskakuje. Myślę, że taka zagrywka nie spowoduje znacznego wzrostu sprzedaży – w końcu to tylko jeden i ten sam telefon w innej skórze.

Nokia Lumia 822 - Tył

Gdyby tego było mało, pojawiły się także pogłoski o Nokii Lumia 922 – cieńszej i lżejszej wersji króla Windows Phone 8, również przeznaczonej dla Verizona. Niestety, jeszcze nie została uchwycona przez mobilnych paparazzi, choć mówi się, że zostanie zaprezentowana pod bieżącego roku, bądź na początku kolejnego.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!