Posiadacze tabletu Google Nexus 7  z radością przyjmą do wiadomości, że ich zabawka otrzymała aktualizację do nowszej wersji systemu. Nie jest to jeszcze co prawda Android 4.2, choć i tak warto ją pobrać.

Nowa aktualizacja oznaczona wersją 4.1.2 przede wszystkim pozwala na korzystanie z ekranu głównego w pozycji horyzontalnej, częściej używanej wśród tabletów.

Nie jest to jedyna nowość – wśród kolejnych poprawek znajduje się także zmieniony sposób rozwijania paska powiadomień (teraz wystarczy użyć jednego palca). Oczywiście, nie mogło zabraknąć także zwiększenia stabilności i wydajności.

Kod Androida w wersji 4.1.2 został już opublikowany publicznie w ramach Android Open Source Project, dzięki czemu wkrótce możemy spodziewać się zalewu nieoficjalnych dystrybucji zielonego robocika takich jak CyanogenMod 10 czy MIUI bazujących na najnowszej wersji dla reszty urządzeń. Jest to z pewnością wspaniała wiadomość dla wszystkich domorosłych modderów.

Powyższa informacja dotyczy jednak wyłącznie osób mających spore doświadczenie z Androidem, które nie boją się własnoręcznie wgrywać nieoficjalnych wersji systemów. Ci wszyscy, którzy mają pod tym względem obawy oraz nie chcą stracić gwarancji, muszą zaopatrzyć się w Nexusa 7 – na chwilę obecną tylko to urządzenie posiada Androida 4.1.2 Jelly Bean. Jeśli zamierzacie kupić w najbliższej przyszłości ten tablet, radzę się powstrzymać – wkrótce do sklepów powinna zawitać wersja 32 GB. Co prawda z pewnością nie będzie dostępna w Polsce od razu, lecz poprzednie Nexusy 7 były z łatwością dostępne na Allegro przed oficjalną premierą w naszym kraju.

Via/Via

Be Sociable, Share!