Następujące telefony: Nokia Asha 300,  Nokia C2-02, Nokia C2-03, Nokia X2-02Nokia x3-02 otrzymały aktualizacje oprogramowania. Po wgraniu najnowszej wersji komórki powinny działać szybciej, a to nie jedyna z wprowadzonych zmian.

 

Nokia Asha 300 otrzymała aktualizację oprogramowania do wersji 7.57. Poprawia ona zarządzanie pamięcią telefonu, okno nowych wiadomości, informuje, gdy poziom głośności jest zbyt wysoki oraz polepsza ogólną prędkość działania  i stabilność urządzenia.

Nokia C2-02 i Nokia C2-03 dostały łatkę uaktualniającą o numerze 07.63. Oprócz zmian zawartych w aktualizacji Nokii Ashy 300, C2 otrzymały poprawki dotyczące jasności wyświetlacza, strefy czasowej w Rosji i Argentynie, zawieszania się telefonów podczas robienia zdjęć, a usługę Tips and Offers (porady i oferty) można wyłączyć.

Nokia X2-02 posiada teraz oprogramowanie w wersji 11.79. Nowości wyglądają podobnie, co w powyższych modelach: aktualizacja usprawniła dysponowanie jasnością ekranu, wyświetlanie nazwy rozmówcy, działanie w rosyjskiej strefie czasowej, wprowadziła komunikat o nadmiernej głośności, oraz (a jakże!) przyspieszyła i ustabilizowała pracę komórki.

Nokia X3-02 także załapała się na odświeżenie softu (7.51), lecz w jej przypadku nie można mówić o wielu poprawkach – jedyną jest zwiększenie stabilności i szybkości działania telefonu. Update dotyczy wyłącznie urządzenia w wersji RM-639.

Aby pobrać aktualizację, należy na klawiaturze numerycznej wpisać  *#0000#, bądź udać się do menadżera urządzenia i spośród opcji wybrać odpowiadającą za aktualizację systemu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by łatkę pobrać z poziomu komputera poprzez Nokia Suite. Dla bezpieczeństwa warto wykonać kopię zapasową plików znajdujących się na telefonie!

Może się okazać, że aktualizacja nie jest jeszcze dostępna, co spowodowane jest brandingiem softu wewnątrz telefonu. W takim wypadku update powinien się pojawić w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Via

 

Be Sociable, Share!