Oto wieść, której chyba nie spodziewał się chyba nikt — Star Wars oraz Angry Birds spotkają się razem w nowej grze Rovio, której pre­miera odbędzie się 8 listopada. 

Dzisiejszego dnia jak grom z jas­nego nieba na jutubowym kanale Rovio pojawił się teaser zapowiada­jący Angry Birds Star Wars. Na początek obe­jrzyj­cie go sami:

 

Ukazuje on spowitego w ciem­noś­ci­ach wściekłego ptaka w sza­cie Jedi, który w dłoni (skrzy­dle?) dzierży procę świ­etlną i… to wszys­tko. Później zauważyć możemy wyłącznie logo nowej pro­dukcji, po czym filmik się kończy.

O Angry Birds Star Wars nie wiemy jeszcze nic. Możliwe nawet, że nie będzie to wcale gra na smart­fony, lecz przeglą­dark­owa odmi­ana ptas­zorów ( jak w przy­padku Angdy BIrds Heikki), choć ser­wis Pock­et­droid twierdzi, że na szczęś­cie tytuł zostanie wydany na plat­formy iOS i Android. Szcz­erze, nie mam poję­cia, skąd pozyskał tą informację.

Czy z sojuszu obu marek wyniknie coś dobrego? W momen­cie opub­likowa­nia teasera z pewnoś­cią wielu fanów filmów George’a Lucasa zaprag­nęło popełnić samobójstwo. Moim zdaniem niepotrzeb­nie — Angry Birds jest serią, do której należy pod­chodzić z dys­tansem i sko­rzys­tanie ze świata Gwiezd­nych Wojen na pewno poz­woli w roz­gry­wce osadzić kilka ciekawych pomysłów.

Pre­miera gry nastąpi dokład­nie za miesiąc — 8 listopada. Squawk!

Via

Ciekawe? Podziel się!