Oto wieść, której chyba nie spodziewał się chyba nikt – Star Wars oraz Angry Birds spotkają się razem w nowej grze Rovio, której premiera odbędzie się 8 listopada. 

Dzisiejszego dnia jak grom z jasnego nieba na jutubowym kanale Rovio pojawił się teaser zapowiadający Angry Birds Star Wars. Na początek obejrzyjcie go sami:

 

Ukazuje on spowitego w ciemnościach wściekłego ptaka w szacie Jedi, który w dłoni (skrzydle?) dzierży procę świetlną i… to wszystko. Później zauważyć możemy wyłącznie logo nowej produkcji, po czym filmik się kończy.

O Angry Birds Star Wars nie wiemy jeszcze nic. Możliwe nawet, że nie będzie to wcale gra na smartfony, lecz przeglądarkowa odmiana ptaszorów ( jak w przypadku Angdy BIrds Heikki), choć serwis Pocketdroid twierdzi, że na szczęście tytuł zostanie wydany na platformy iOS i Android. Szczerze, nie mam pojęcia, skąd pozyskał tą informację.

Czy z sojuszu obu marek wyniknie coś dobrego? W momencie opublikowania teasera z pewnością wielu fanów filmów George’a Lucasa zapragnęło popełnić samobójstwo. Moim zdaniem niepotrzebnie – Angry Birds jest serią, do której należy podchodzić z dystansem i skorzystanie ze świata Gwiezdnych Wojen na pewno pozwoli w rozgrywce osadzić kilka ciekawych pomysłów.

Premiera gry nastąpi dokładnie za miesiąc – 8 listopada. Squawk!

Via

Be Sociable, Share!