this-is-Lumia

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy na rynku pojawi się zarówno najnowszy mobilny system Microsoft’u  – Windows Phone 8 a także pierwsze smartfony wyposażone w ten OS a wśród nich nowe smartfony Nokia Lumia – czeka nas ciekawy okres.

Poza wejściem na rynek smartfonów Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920, na rynku pojawią się także produkty Samsunga i HTC z nowymi okienkami na pokładzie. Powstaje ciekawa sytuacja, która do pory nie miała aż tak dużego oddźwięku, otóż do rywalizacji ze smartfonami Noki z linii Lumia (Windows Phone) przystępują inni producenci. Wcześniej mogliśmy zaobserwować modele z WP u innych producentów niż Nokia. Teraz jednak wydaje się, że koreański (Samsung) i tajwański (HTC) producenci chcą także zaistnieć mocniej w rynku Windows Phone. Czyżby ten system miał być przyszłością?

Kolejne dwa miesiące z pewnością przyniosą nam wiele ciekawych informacji – pierwsze komentarze dotyczące funkcjonowania systemu od strony użytkownika, pierwsze recenzje smartfonów. Wśród najbardziej oczekiwanych urządzeń z Windows Phone 8 wymienia się jednego kandydata: Nokia Lumia 920. Sam czekam na ten smartfon i żywię nadzieją, że nie okaże się klapą. Czekam także na porównania z konkurencją – iPhone 5 i Samsungiem Galaxy SIII oraz na porównanie z HTC One X+ ponieważ ten model ze specyfikacji wydaje się być numerem jeden na rynku.

Jestem ciekaw Waszych spostrzeżeń na temat nadchodzących rynkowych premier. Czy uważacie, że po premierze Windows Phone 8 (29 października) Microsoft jest w stanie przybliżyć się do czołówki najpopularniejszych mobilnych OS’ów na rynku? Czy Nokia Lumia 920 będzie w stanie pokonać takiego tytana, jak HTC One X+? I czy iPhone 5 będzie w stanie dorównać Lumii 920?

Liczę na Wasze komentarze 🙂

Be Sociable, Share!