Nokia Lumia 920 wygląda pięknie za sprawą swojej poliwęglanowej obudowy w połyskującym, żółtym kolorze. Niestety, wspomniany połysk może i cieszy oko, lecz budzi zastrzeżenia, jeśli chodzi o ochronę przed zarysowaniami. Jak topowy smartfon Nokii poradzi sobie z garścią monet? Przekonajcie się sami.

Redaktor serwisu MyNokiaBlog postanowił przeprowadzić test, w którym sprawdził podatność obudowy Nokii Lumii 920 na rysy. Można by przypuszczać, że na błyszczącej skorupie powinny pojawić się zdecydowanie szybciej, niż w porównaniu do matowej Nokii N9, którą również uświadczymy na filmie.
 

 
No i tak też jest w rzeczywistości. Nokia Lumia 920 pokryła się drobnymi rysami, które ludzkim okiem są całkiem dobrze widoczne pod światło. Cóż – po paru latach użytkowania smartfon z pewnością nie będzie wyglądał równie okazale, co w chwili opuszczenia sklepu, niezależnie od sposobu obchodzenia się z nim. Znacznie lepiej pod tym względem sprawuje się czarna, matowa Nokia N9. Autor filmu twierdzi, że i tak żółć Lumii 920 odpiera rysy lepiej od białej Nokii Lumia 900.

Z racji tego, że podczas nagrywania autor miał niemałe problemy z ostrością, poniżej możecie obejrzeć także zdjęcia prezentujące obudowę Lumii 920 po zakończonym teście:

 

Via

Be Sociable, Share!