Samsung Galaxy S III to smartfon, który zdążył sobie wyrobić bardzo dobrą opinię i przez wielką rzeszę osób uważany jest za najlepszy Androidofon na rynku. Niektórym nie odpowiadał jego rozmiar – z pomocą dla nich ma nadejść Samsung Galaxy S III Mini.Takie sensacje zapoczątkowała ulotka stworzona przez niemiecki oddział Samsunga. Wielki napis znajdujący się na niej mówi:

Jeśłi coś tak wielkiego może być małe to małe również może być wielkie.

Oczywiście, największą zmianą w stosunku do obecnego króla Androidów ma być wyświetlacz. Zamiast potężnego Super AMOLED-a o przekątnej 4,8” nowy telefon według plotek otrzyma czterocalowy ekran wykonany w tej samej technologii. 

Nie będzie to jednak jedyna różnica. Samsung Galaxy S III Mini na pokładzie ma otrzymać dwurdzeniowy procesor, aparat 5 Mpix oraz najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean. Niestety, pozostałe dane są nieznane. Nie wiadomo na przykład, ile nowe urządzenie otrzyma pamięci RAM oraz jaki dokładnie procesor stanie się jego sercem.

Moim zdaniem wygląda na to, że Samsung próbuje osiągnąć sukces sprzedaży poprzez wykorzystanie znanej i lubianej marki, lecz nie oferuje przy tym prawie żadnej wspólnej cechy z modelem bazowym (prócz wyglądu oczywiście). Zatem wróżę, że będzie to jeden z wielu średniopółkowych smartfonów, który mimo wszystko się sprzeda, „bo to Galaxy S III”. Miejmy jednak nadzieję, że się mylę.

Samsung Galaxy S III Mini wraz z modelem Samsung Galaxy Music (o nim napiszemy już jutro) mają zostać zaprezentowane w Samsung Mobile Store we Frankfurcie już 11 października, więc  w przyszły czwartek.

Via

Be Sociable, Share!