Nokia Beta Labs opublikowało przeglądarkę przeznaczoną dla smartfonów Nokia Lumia, która charakteryzuje się szybszym ładowaniem stron oraz mniejszym użyciem danych – nawet do 90%.

Nokia Xpress to przeglądarka dla smartfonów Nokia Lumia korzystająca z kompresji danych z poziomu serwerów Nokii. Rezultat jest taki, ze strony ładują się szybciej i zużywają mniej transferu.

Nie jest to całkowita nowość w świecie mobilnych przeglądarek – wcześniej z analogicznego rozwiązania korzystała już Opera Mini, lecz ta jest dostępna wyłącznie na smartfony z Androidem.  Na Windows Phone 7 nie ma zatem alternatywy dla Nokia Xpress.

 

  • Oszczędź więcej. Pakiety danych internetowych w naszym życiu nabierają coraz większego znaczenia, więc ważnym jest zrozumieć, jak wykorzystać go najbardziej optymalnie. Przeglądarka internetowa Xpress automatycznie kompresuje dane nawet do 90%, więc możesz wykorzystać transfer lepiej oraz zaoszczędzić na baterii. Twoje oszczędności są wyświetlane na ekranie startowym i w specjalnym oknie w aplikacji, dając ci szybki pogląd na twoje dane pakietowe.
  • Odkryj więcej. Surfowanie po sieci może stać się szybsze za pomocą nowego pomysłu na przeglądanie informacji zawartych na twoich ulubionych stronach. Funkcja Magazine pozwala na pobieranie nagłówków RSS (po uprzednim zapytaniu). Gdy dodasz źródłową stronę do Magazine, możesz przeglądać wiadomości w wygodny i prosty sposób. Dzięki temu czytanie newsów staje się prostsze niż dotychczas.
  • Czy czytając jakiś artykuł chciałeś dowiedzieć się na temat zawartego w nim zagadnienia więcej, lecz brakowało ci czasu na otwieranie nowych stron i wyszukiwanie informacji o tym? Z Nokia Xpress for Lumia więcej informacji jest na wyciągnięcie palca. Wystarczy jedno tapnięcie by wyszukać dane na Wikipedii, Bingu czy YouTubie. Proste, prawda?
  • Czyń więcej. Czasami – na przykład na wakacjach – należy skorzystać ze stron w języku, którego nie rozumiemy. Całość opiera się na usłudze Bing Translate
  • Pobieraj – Masz ochotę zapisać zawartość strony aby przejrzeć ją w późniejszym czasie? Z Nokia Xpress nie jest to żaden problem: możesz pobierać filmy oraz inne materiały prosto na twoje konto w usłudze Microsoft SkyDrive.

Program jest w wersji beta, więc może zawierać w sobie jeszcze błędy i niedoróbki.

Aby pobrać Nokia Xpress for Lumia za darmo kliknij tutaj, bądź skorzystaj z kodu QR znajdującego się poniżej:
QRCode

Via

Ciekawe? Podziel się!