Nokia Lumia 510 to smartfon, który ma się cechować Windowsem Phone 7 oraz niską ceną. Jak się okazuje, telefon już istnieje i jest na to namacalny dowód.

Rafael Rosales na swoim profilu kanale w serwisie YouTube opublikował interesujący filmik, na którym zaprezentował pokrótce nadchodzący smartfon Nokii. Dzięki temu wiemy już, że prace nad Lumią 510 znajdują się w zaawansowanym stadium rozwoju i urządzenie fizycznie jest już gotowe. Niestety, tuż przed publikacją artykułu film został przez użytkownika oznaczony jako prywatny.

Smartfon wyposażony jest w Win­dows Phone 7.5, lecz w chwili wejścia na rynek bądź tuż po premierze otrzyma okienka w wersji 7.8. Nowa Lumia ma nam do zaofe­ro­wa­nia czte­ro­ca­lowy wyświe­tlacz o roz­dziel­czo­ści 800 x 480 pik­seli, 256 MB pamięci RAM, jednordzeniowy pro­ce­sor Snap­dra­gon S1 o mocy 800MHz oraz apa­rat 5 Mpix. Urządzenie będzie korzystać z sieci 3G.

Początkowo Nokia Lumia 510 wejdzie do Chin, a na inne rynki być może wkroczy w późniejszym czasie – dopiero w przyszłym roku.

Smartfon ma być oferowany w Chinach w cenie 475 zł. Brzmi ona niesamowicie kusząco jak na komórkę z Windows Phone 7.

Via

 

Be Sociable, Share!