HTC w dniu dzisiejszym zaprezentowało dwa nowe urządzenia: HTC One X+ oraz HTC One VX. O ile o tym pierwszym słyszeliśmy już wcześniej, to One VX jest niespodzianką. Ten news zostanie poświęcony właśnie jemu.

Jak sama nazwa wskazuje, One VX łączy cechy dwóch smartfonów: budżetowego One V oraz bezkompromisowego One X. Powinno to dać zatem mieszankę świetnych osiągów i przystępnej ceny. Czy rzeczywiście tak jest? Moim zdaniem całość zapowiada się kusząco!

Do dyspozycji otrzymujemy smartfona z wielkim wyświetlaczem 4,5” o bardzo przyzwoitej rozdzielczości  960 x 540 pikseli. Sercem maszyny jest Qualcomm Snapdragon S4 MSM8930 o mocy 1,2 GHz, a wspomaga go gigabajt pamięci RAM.

Aparat to jednostka 5 Mpix z sensorem BSI, diodą LED oraz chipem ImageSense. Liczba megapikseli co prawda nie powala, lecz zastosowane technologie pozwalają wierzyć, że mimo wszystko otrzymamy bardzo dobre narzędzie do uwieczniania chwil. Filmy można nagrywać w rozdzielczości 1080p.

Oprócz tego, na pokładzie VX znajdziemy także 8 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty micro-SD, NFC, baterię 1810 mAh,przednią kamerkę VGA oraz Beats Audio.

Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, lecz HTC zapowiedziało, że wkrótce wyda aktualizację do Jelly Beana, z której skorzystają także posiadacze HTC One X i One S.

Oprócz samej specyfikacji pochwały należą się za sam design VX’a. W moim przekonaniu prezentuje się świetnie.

Telefon na rynek zawita prawdopodobnie już w tym miesiącu. Wiadomo, że pojawi się w USA, a oferować go będzie sieć AT&T. Czy zawita na stary kontynent? Bardzo bym tego chciał, a wy?

Via

Be Sociable, Share!