HTC w dniu dzisiejszym zaprezen­towało dwa nowe urządzenia: HTC One X+ oraz HTC One VX. O ile o tym pier­wszym słyszeliśmy już wcześniej, to One VX jest niespodzianką. Ten news zostanie poświę­cony właśnie jemu.

Jak sama nazwa wskazuje, One VX łączy cechy dwóch smart­fonów: budże­towego One V oraz bezkom­pro­misowego One X. Powinno to dać zatem mieszankę świet­nych osiągów i przys­tęp­nej ceny. Czy rzeczy­wiś­cie tak jest? Moim zdaniem całość zapowiada się kusząco!

Do dys­pozy­cji otrzy­mu­jemy smart­fona z wielkim wyświ­et­laczem 4,5″ o bardzo przyz­woitej rozdziel­czości  960 x 540 pik­seli. Sercem maszyny jest Qual­comm Snap­dragon S4 MSM8930 o mocy 1,2 GHz, a wspo­maga go giga­bajt pamięci RAM.

Aparat to jed­nos­tka 5 Mpix z sen­sorem BSI, diodą LED oraz chipem Image­Sense. Liczba megapik­seli co prawda nie powala, lecz zas­tosowane tech­nolo­gie pozwalają wierzyć, że mimo wszys­tko otrzy­mamy bardzo dobre narzędzie do uwiecz­ni­a­nia chwil. Filmy można nagry­wać w rozdziel­czości 1080p.

Oprócz tego, na pokładzie VX zna­jdziemy także 8 GB pamięci wewnętrznej, slot na karty micro-SD, NFC, baterię 1810 mAh,przednią kamerkę VGA oraz Beats Audio.

Całość pracuje pod kon­trolą Androida 4.0 Ice Cream Sand­wich, lecz HTC zapowiedzi­ało, że wkrótce wyda aktu­al­iza­cję do Jelly Beana, z której sko­rzys­tają także posi­adacze HTC One X i One S.

Oprócz samej specy­fikacji pochwały należą się za sam design VX’a. W moim przeko­na­niu prezen­tuje się świetnie.

Tele­fon na rynek zawita praw­dopodob­nie już w tym miesiącu. Wiadomo, że pojawi się w USA, a ofer­ować go będzie sieć AT&T. Czy zawita na stary kon­ty­nent? Bardzo bym tego chciał, a wy?

Via

Ciekawe? Podziel się!