Nokia Lumia 920, najbardziej wyczekiwany smartfon z systemem Windows Phone 8 jest dostępny w przedsprzedaży na razie tylko w paru krajach. Do tego grona dołączyła właśnie Szwecja. Na jaką cenę został wyceniony fiński smartfon?

Już wcześniej mieliśmy okazję poznać cenę Nokii Lumia 920 dla Niemiec, Włoch oraz (nieoficjalnie) dla Hong-Kongu. Tym razem możemy się dowiedzieć, ile za nową Lumię z optyczną stabilizacją obrazu zapłacą Szwedzi.

Wszystko to dzięki sklepowi internetowemu netonnet.se, który rozpoczął przedsprzedaż omawianego Windows Phone’a. Co ciekawe, cena jest zależna od wersji kolorystycznej.

Telefon jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym i czerwonym. Niestety, brakuje najpopularniejszej, żółtej.

W wersji czarnej oraz białej za Nokię Lumia 920 zapłacimy 5 990 koron szwedzkich, co daje niemal 2 900 zł. Osoby pragnące czerwonego smartfona mają szczęście, gdyż koszt Nokii wyniesie 5 490 koron szwedzkich, a więc ok. 2 650 zł. To jest aż 250 zł mniej niż w dwóch poprzednich kolorach.

Jak cena wygląda w porównaniu do tej z innych państw? W Niemczech koszt Lumii ok. 2 700 zł, a we Włoszech sprawa ma się najkorzystniej – ok. 2 500 zł. Nie zapominajmy o Hong-Kongu, gdzie na ichniejszym odpowiedniku Allegro sprzedawcy żądają za dziewięćsetdwudziestkę zaledwie 1650 – 1800 zł. Te ceny jednak są po prostu mało prawdopodobne i najpewniej ulegną zwiększeniu.

Link do Nokii Lumia 920 w sklepie netonnet.se możecie znaleźć tutaj.

Via

Be Sociable, Share!