Nexus to grupa urządzeń opartych na Androidzie, która posiada jedną cechę wspólną: czyste, pozbawione jakichkolwiek nakładek producenta wersje systemu Google’a, przez co są pierwsze w kolejce, jeśli chodzi o aktualizacje do kolejnych wersji. Plotka głosi, że wkrótce poznamy kolejnego smartfona z tej rodziny.

Dwoma sprzętami obecnej generacji z Nexusem w nazwie są Samsung Galaxy Nexus oraz Asus Google Nexus 7 – kolejno są to smartfon i mały tablet. Jeśli wierzyć pogłoskom, jeszcze w październiku do tego grona dołączy kolejne urządzenie.

Co ciekawe, ma być to smartfon od LG – firmy, która wręcz słynie z opieszałości do wprowadzania aktualizacji w swoich produktach. Taki produkt może się okazać dla Koreańczyków remedium – firma straciła sporo potencjalnych klientów swoim podejściem do klienta, a na Nexusa skusi się wielu z nich.

Smartfon ponoć bazować ma na modelu LG Optimus G, co jest rewelacyjną wiadomością – jeśli tak się rzeczywiście stanie, możemy być pewni, że otrzymamy demona prędkości o gigantycznej wydajności. Bardziej szczegółowo o tym urządzeniu rozpisywałem się w tym artykule.

Nie jest to koniec dobrych wieści – LG Nexus G (tak w myślach nazywam nadchodzący telefon) otrzyma nową wersję Androida, lecz z pewnością nie będzie to Android 5, lecz Android 4.2 lub 4.1.x.

Niestety, informacje nie zostały w jakikolwiek sposób potwierdzone. Czas pokaże, czy plotka zawiera w sobie ziarnko prawdy, czy też jest fałszywa.

Via/Via

Be Sociable, Share!