Jakiś czas temu na łamach Dai­ly­Mo­bile opisy­wałem tableto­fon od Sharpa, który przykuł moją uwagę niety­pową specy­fikacją. Sharp SH631U to nowy model tej firmy, który prezen­tuje się jeszcze ciekaw­iej, głównie za sprawą ogromu pamięci RAM.

Jeśli jed­nak spodziewa­cie się urządzenia, które będzie miażdżyło konkurencję pod każdym wzglę­dem, rozczaru­je­cie się. W opisie poprzed­niego tele­fonu od Sharpa stwierdz­iłem, że jego specy­fikacja jest nierówna. Dostal­iśmy nie robiące na nikim wraże­nia CPU o mocy 1 GHz, lecz pro­du­cent nie poskąpił pamięci wewnętrznej (16 GB) oraz kamerki do wide­orozmów (3 Mpix). Nowy Sharp prezen­tuje się jeszcze dziwniej.

Smart­fon otrzyma ekran 4,5″ TFT o rozdziel­czości 800 x 480 pik­seli. O ile wielkość robi wraże­nie, to rozdziel­czość jest zde­cy­dowanie za niska, przez co użytkown­ika będą atakować wyraziste piksele.

Pro­ce­sorem w Sharpie SH631U ma być układ 1,2 GHz o dwóch rdzeni­ach, który zostanie wspier­any przez kos­miczne 4 GB pamięci RAM. Pytanie — po co? 1 GB w zupełności wystar­cza do bardzo wygod­nej pracy w Androidzie i nie wyobrażam sobie, jakie zas­tosowanie mogłoby mieć tyle pamięci oper­a­cyjnej. Zwłaszcza, że reszta podze­społów, m. in. CPU nie zapew­nia wystar­cza­jącej wydajności.

Po za tym, tele­fon pracuje na Androidzie 4.0.3 Ice Cream Sand­wich, posi­ada aparat główny 8 Mpix (nagrywa filmy 720p) i przedni 3 Mpix. Nie znamy dokład­nej ilości pamięci wewnętrznej, lecz Sharp ma slot na karty micro-SD.

Sharp SH631U ma być dostępny w dwóch wer­s­jach kolorysty­cznych: czarnej i białej. Czy wygląda dobrze? Moim zdaniem design­erzy tej firmy powinni jeszcze sporo się nauczyć — tylna część obu­dowy wygląda po prostu brzydko.

Cena urządzenia wciąż zostaje zagadką, tak samo jak miejsce sprzedaży. Czy SH631U trafi do Pol­ski? Szanse są na to bardzo nikłe.

Via

Ciekawe? Podziel się!