Od czasu zaprezentowanie nowej Nokii Lumia 920 w Internecie pojawiło się sporo testów porównujących jej zdolności fotograficzne z konkurencyjnymi urządzeniami. Wygląda na to, że to szaleństwo nie ma końca – tym razem w szranki staje aż pięć różnych telefonów.

Serwis Engadget postanowił sprawdzić, czy Nokia Lumia 920 rzeczywiście ma tak dobry aparat, co w reklamach i czy aby „rewelacyjna jakość” zdjęć wykonywanych w słabym oświetleniu (w tym przypadku 5 lux) jest rzeczywiście rewelacyjna.

Cóż – na prawdę fotki wykonane Lumią prezentują się najlepiej. Test pokazał, że ani Galaxy S III, iPhone 5 a nawet Nokia 808 PureView w ciemnościach radzą sobie po prostu gorzej.

Można pochwalić osiemsetósemkę, gdyż jej fotografia wypadła dobrze, lecz kolory w porównaniu do Lumii prezentują się o wiele bardziej blado. iPhone 5 na pierwszy rzut oka też wykonał dobre zdjęcie, lecz po powiększeniu do oryginalnych rozmiarów czar pryska. HTC One X oraz Samsung Galaxy S III znajdują się poza stawką – ich fotki są bardzo ciemne i ciężko dostrzec jakiekolwiek szczegóły.

Reasumując: w słabych warunkach oświetleniowych najlepiej wypadła Nokia Lumia 920. Drugie miejsce należy do Nokii 808 PureView. Trzecie objął iPhone 5, czwarte – HTC One X a na ostatnim, piątym, miejscu znalazł się Samsung Galaxy S III.

Poniżej zamieszczam zdjęcia porównawcze. Jeśli chcecie zobaczyć więcej fotek wykonanych Lumią 920 przez redakcję serwisu Engadget, zapraszam tutaj.

Via

Be Sociable, Share!