Nokia Store jest wirtualnym sklepem Nokii zawierającym aplikacje na telefony z Symbianem i systemem Series 40. Jak prezentuje się w liczbach? Czy ma się czego wstydzić przed konkurencją?

Nokia pochwaliła się swoimi wynikami, w których dowiadujemy się, że każdego dnia z jej sklepu pobieranych zostaje aż 16 milionów aplikacji. Wynik naprawdę godny pochwały! Wszystkich gier i programów jest ponad 120 000, a pobrane zostały one już 6 miliardów razy.

Posiadacze telefonów Series 40 mają do dyspozycji ponad 100 tysięcy aplikacji, gdy użytkownicy smartfonów Ashaotrzymali 25 tysięcy apek skierowanych z myślą o nich. 70 tysięcy jest kompatybilnych z Symbianem.

Już 400 deweloperów osiągnęło wynik miliona pobrań swoich aplikacji, ponad 60 może pochwalić się 10 milionami pobrań. Dziesięciu przekroczyło granicę 50 milionów, lecz zaledwie trzech może pochwalić się niebywałym wynikiem stu milionów pobrań aplikacji (India Games, Pico Brother oraz Inode).

Przy okazji da się zauważyć, że Series 40 jest rozwijającą się platformą. Wśród pierwszego miliarda pobranych aplikacji zaledwie 13% z nich trafiło na smartfony S40. W czwartym miliardzie na te telefony pobrano aż 42%.

Nie jest to co prawda wynik Google Play (który właśnie świętuje 25 miliardów pobrań aplikacji), lecz należy mieć na uwadze to, że Nokia Store jest sklepem, którego urządzeniami docelowymi są telefony wyłącznie jednej firmy – Nokii. Można zatem mówić o naprawdę dobrych wynikach.

Liczba dziennych pobrań (w milionach)
Liczba łącznych pobrań

 

Via

 

Be Sociable, Share!