Nokia ujawniła cenę dla swoich nad­chodzą­cych Win­dows Phone’ów 8 dla swoich obu nad­chodzą­cych mod­eli. Czy niewiary­god­nie niskie ceny znane w Chi­nach zna­jdą pokrycie w Europie?

Tele­fony na półkach skle­powych pojawią się w listopadzie, zatem fani Nokii będą musieli uzbroić się w cier­pli­wość. Nie został ujawniony dokładny dzień rozpoczę­cia sprzedaży, lecz możemy się domyślać, że będzie to raczej druga połowa miesiąca.

Co jed­nak z cenami? Włosi za Nokię Lumia 820 zapłacą 499 € (2 000 zł), nato­mi­ast koszt topowej Lumii 920 wyniesie 599 € (około 2 500 zł).

Nieco inaczej sprawa ma się w Niem­czech. Tam za osiem­set­d­wudzi­estkę należy wydać co prawda tyle samo Euro, lecz za Nokię Lumia 920 nasi wschodni sąsiedzi zostaną zmuszeni zapłacić  649 € (około 2 700 zł). Nie jest tanio, lecz otrzy­mu­jemy za to towar z najwyższej półki.

Oprócz samych tele­fonów klienci w pudełkach zna­jdą także bezprze­wodowe słuchawki oraz stacje bezprze­wodowego ładowania.

Nokia Lumia 920 oraz Nokia Lumia 820 są dostępne w kolorze żół­tym, czer­wonym, białym, a także czarnym.

Czy uważa­cie powyższe ceny za atrak­cyjne? Z pewnoś­cią dla prze­cięt­nego Polaka wydatek 2 000 — 2 500 zł jest odczuwalny, lecz Nokia ofer­uje smart­fony, które z pewnoś­cią są warte swo­jej ceny. Nie można także zapom­i­nać o bezprze­wodowych akce­so­ri­ach w zestawie. Czy cena w naszym kraju okaże się niższa? Jest to możliwe, lecz lep­iej po prostu poczeka­jmy na ofic­jalne stanowisko Nokii Polska.

Via/Via

Ciekawe? Podziel się!