Nokia ujawniła cenę dla swoich nadchodzących Windows Phone’ów 8 dla swoich obu nadchodzących modeli. Czy niewiarygodnie niskie ceny znane w Chinach znajdą pokrycie w Europie?

Telefony na półkach sklepowych pojawią się w listopadzie, zatem fani Nokii będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie został ujawniony dokładny dzień rozpoczęcia sprzedaży, lecz możemy się domyślać, że będzie to raczej druga połowa miesiąca.

Co jednak z cenami? Włosi za Nokię Lumia 820 zapłacą 499 € (2 000 zł), natomiast koszt topowej Lumii 920 wyniesie 599 € (około 2 500 zł).

Nieco inaczej sprawa ma się w Niemczech. Tam za osiemsetdwudziestkę należy wydać co prawda tyle samo Euro, lecz za Nokię Lumia 920 nasi wschodni sąsiedzi zostaną zmuszeni zapłacić  649 € (około 2 700 zł). Nie jest tanio, lecz otrzymujemy za to towar z najwyższej półki.

Oprócz samych telefonów klienci w pudełkach znajdą także bezprzewodowe słuchawki oraz stacje bezprzewodowego ładowania.

Nokia Lumia 920 oraz Nokia Lumia 820 są dostępne w kolorze żółtym, czerwonym, białym, a także czarnym.

Czy uważacie powyższe ceny za atrakcyjne? Z pewnością dla przeciętnego Polaka wydatek 2 000 – 2 500 zł jest odczuwalny, lecz Nokia oferuje smartfony, które z pewnością są warte swojej ceny. Nie można także zapominać o bezprzewodowych akcesoriach w zestawie. Czy cena w naszym kraju okaże się niższa? Jest to możliwe, lecz lepiej po prostu poczekajmy na oficjalne stanowisko Nokii Polska.

Via/Via

Be Sociable, Share!