Ostatnio Nokia bez wytchnienia pracuje nad smartfonami z systemem Windows Phone 8, lecz okazuje się, że nie zapomina o uboższym, lecz nie mniej ważnym segmencie. Zaprezentowała dwa nowe telefony z serii Asha – 308 oraz 309.

Obie komórki mają kusić klienta swoją ceną. Trzeba przyznać, że rzeczywiście to robią, gdyż ich cena ma oscylować w granicach 320 zł (99$). Jak na telefony z ekranem dotykowym jest to rzeczywiście niewiele.

Tak na prawdę Nokia Asha 308 i Asha 309to jeden i ten sam telefon, który różni się tylko dwoma aspektami – pierwszy posiada slot na dwie karty SIM, lecz drugi obsługuje za to sieci Wi-Fi, co jest niebagatelną zaletą.

Oba urządzenia działają na systemie S40, posiadają trzycalowe ekrany o rozdzielczości 320×400 pikseli oraz aparaty 2 Mpix. Szkoda że nie skorzystano z Symbiana, który mógłby okazać się dodatkową zachętą.

Główną zaletą słuchawek z pewnością będzie korzystna cena – rzeczywiście, za ok. 320 zł nie łatwo znaleźć porządny dotykowy telefon. Na rynku wtórnym nowe Ashe mogą osiągać wręcz śmiesznie niskie ceny, co pomoże je spopularyzować.

Nokia szczegółowe informacje o obydwu telefonach komórkowych ujawniła na stronie Nokia Conversations.

Zarówno Nokia Asha 308, jak i Nokia Asha 309 wejdą na rynek w czwartym kwartale bieżącego roku.

Via

Be Sociable, Share!