Gdy światu ukazała się Nokia Lumia 920, od razu było wręcz wiadome, że taki smartfon musi sporo kosztować. Okazuje się jednak, że najwidoczniej byliśmy w błędzie.

Na dzień, w którym komórki z systemem Windows Phone 8 będą mogły się rozejść do klientów musimy jeszcze trochę poczekać, lecz popularną praktyką stosowaną przez wiele sklepów jest przedsprzedaż. Z propozycją wcześniejszego zaklepania Nokii Lumia 920 wyszły nam sklepy znajdujące się w serwisie Tobaoa – chińskim odpowiedniku Allegro. Dzięki temu znamy już cenę nowej Lumii.

Smartfon dostępny jest w dwóch wersjach – podstawowej, oraz z dołączoną stacją bezprzewodowego ładowania i słuchawkami Bluetooth. Ta pierwsza ma kosztować zaledwie 3 999 HKD (dolarów hongkońskich), a więc około 1 650 zł! Oczywiście za bardziej wypasioną wersję musimy zapłacić nieco drożej, bo  4 399 HKD, czyli 1 800 zł. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Dla porównania, HTC 8X został wyceniony na 2 100 zł.

Niestety, śmiem twierdzić, że w krajach europejskich cena może podskoczyć. Chiny mają to do siebie, że oferują mnóstwo produktów w zadziwiająco niskich cenach (co odbija się na ich jakości wykonania), więc aby smartfon odniósł sukces na tamtejszym rynku, nie może być drogi.

Trzeba mieć na uwadze to, że nie jest to oficjalna cena, choć skoro znalazły się sklepy oferujące Lumię 920 w takiej cenie, to będą musiały dokonać transakcji. My jednak wciąż czekamy na wycenę tego telefonu w nadwiślańskim kraju.

Via/Via

Be Sociable, Share!