Jedną z najbardziej promowanych funkcji topowego smartfona Nokii – Lumia 920 jest optyczna stabilizacja obrazu podczas nagrywania filmów. Czy sprawdza się równie dobrze, co na spotach reklamowych? Pewien Rosjanin sprawdził to za nas przy pomocy czerwonego Ferrari 458 Italia.

Niestety, tym razem nie chodzi o prawdziwy włoski supersamochód, lecz jedynie jego zdalnie sterowany model. W celach testu przymocowano do niego dwa smartfony – Samsunga Galaxy S III oraz Nokię Lumia 920. Jak wypada porównanie obu telefonów komórkowych pod względem nagrywania materiałów wideo?

Przypomnijmy, że Nokia Lumia 920 posiada słynną optyczną stabilizację obrazu (OIS) zapewniającą świetne tłumienie efektu trzęsącej się kamery. Samsung również został wsparty o stabilizację obrazu, lecz jest to jedynie jego cyfrowa odmiana – w porównaniu do technologii OIS to tylko półśrodek.

 

Nie trudno było przewidzieć wynik – Samsung musiał oddać palmę pierwszeństwa Fińskiemu smartfonowi. Optyczna stabilizacja obrazu w Nokii i tym razem pokazała się z dobrej strony. Trzeba przyznać, że nie jest to tylko i wyłącznie kolejny niepokrywający się z rzeczywistością chwyt marketingowy, lecz użyteczna funkcja.

Nokia Lumia 920 została wyposażona w matrycę PureView, która umożliwia wykonywanie rewelacyjnych zdjęć. Szczególnie dobrze sprawdza się w nocy – tam, gdzie pozostałe telefony nie radzą sobie zupełnie Nokia wciąż strzela świetne fotki.

Via

Be Sociable, Share!