HTC zaprezentowało dwa smartfony działające pod kontrolą systemu Windows Phone 8 – 8X oraz 8S. Czy są ciekawe? Owszem! Czy zatem wśród nich znalazł się godny konkurent Lumii 920?

Model 8X to znany nam wcześniej model o kodowej nazwie Accord. Jest to urządzenie z górnej półki, zatem powinno być ciekawie. Zagłębmy się w to, co najważniejsze – specyfikację.

Smartfona można pochwalić za wyświetlacz o świetnym zagęszczeniu pikseli – na 4,3-calowym ekranie obraz oglądać można w rozdzielczości 720p. Sercem 8X jest Snapdragon S4 o taktowaniu 1,5 GHz, a towarzystwa mu dotrzymuje gigabajt pamięci RAM. Dobrze rokuje aparat z tyłu obudowy o matrycy 8 Mpix z nagrywaniem filmów FullHD oraz bateria 1800 mAh. Jak to w przypadku nowych modeli HTC, nie zabrakło Beats Audio.

Ciekawostką z pewnością jest przednia kamerka. Wykonuje ona zdjęcia 2,1 Mpix, posiada przesłonę f/2.0, oraz niespotykanie szeroki kąt widzenia wynoszący aż 88º. Jakby tego było mało, ona również pozwala nagrywać filmy o rozdzielczości Full HD. Trzeba przyznać, że tego jeszcze nie było!

Warto także dodać, że HTC 8X posiada moduł NFC, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz LTE. Jeśli natomiast chodzi o wady, to moim zdaniem zalicza się do nich design urządzenia – smartfon wygląda po prostu klockowato, a przestrzeń nad wyświetlaczem psuje efekt.

Według sklepu Unlocked Mobiles za ten telefon HTC życzyć sobie będzie 398.98£ (około 2100 zł), a data jego dostępności została wyznaczona na 5 listopada.

Kolejny z dwóch zaprezentowanych  telefonów, HTC 8S, na papierze wygląda zdecydowanie mniej ciekawie od wyżej opisanego 8X, lecz nadrabia to niższą ceną.

Znajdziemy w nim wyświetlacz 4″ Super LCD 800 x 480, dwurdzeniowego Snapdragona S4 okraszonego taktowaniem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, aparat 5 Mpix nagrywający filmy 720p, 4 GB pamięci wewnętrznej, NFC, LTE oraz baterię o pojemności 1700 mAh.

Niestety, w HTC 8S zabrakło jakiejkolwiek kamerki do wideorozmów, a na osłodę życia pozostaje nam muzyczne Beats Audio.

W przeciwieństwie do HTC 8X, ten smartfon zwrócił moją uwagę swym wyglądem. Bardzo efektownie wyglądają zaprezentowane wersje kolorystyczne z zaakcentowaną dolną częścią obudowy.

HTC 8S również będziemy mogli otrzymać 5 listopada, a jego cena wyniesie 224.98£, a więc mniej niż 1 200 złotych. Moim zdaniem jest to rozsądna cena.

Jak podobają się Wam propozycje od HTC? Moim zdaniem jest nieźle, choć bez szału – HTC 8X (nie wspominając już o 8S) w starciu z Nokią Lumia 920 prezentuje się po prostu gorzej.

Via/Via/Via/Via

Be Sociable, Share!