Na Facebookowej tablicy Nokia UK pojawiła się ciekawa grafika, która ma ma na celu udowodnić, że najnowszy smartfon od Apple nie jest w stanie dorównać Nokii Lumia 920.

iPhone’y to produkty wyjątkowe. Pierwsze urządzenie oznaczone tą nazwą okazało się strzałem w dziesiątkę i na nowo zdefiniowało pojęcie współczesnego telefonu komórkowego. Z miejsca firma zdobyła serca milionów klientów i większość z nich pozostała wierna marce aż po dziś dzień. Niestety, zaprezentowany parę dni temu iPhone 5 okazał się rozczarowaniem, gdyż nie udało mu się dogonić konkurencji pod względem swojej funkcjonalności. Takiego zdania jest między innymi Nokia, która uważa, że jej topowy model – Lumia 920 jest od iPhone’a 5 znacznie lepsza.

Jakie wytoczyła argumenty? Roznosi się o aparat okraszony technologią PureView, mapy, sposób ładowania baterii, akcesoria, wielkość i rozdzielczość ekranu, interfejs, oraz kolor.

 

Kliknij, aby powiększyć grafikę

 

 

Oczywiście, grafika miała na celu pokazanie iPhone’a w gorszym świetle i przedstawienie Nokii Lumia jako lepszej alternatywy dla niego, więc nie jest w pełni obiektywna. Czy zgadzam się ze wszystkimi argumentami? Nie.

O ile pod względem aparatu, wyświetlacza, czy ładowania Nokia bezkompromisowo pokonuje rywala, to nie mogę tego powiedzieć o mapach i akcesoriów. W codziennym użytkowaniu większość userów stwierdzi, że rozwiązanie Apple jest bardziej praktyczne, choć i Nokia ma swoich zwolenników. Natomiast w sprawie akcesoriów, nie można zapominać o firmach trzecich produkujące je wyłącznie dla iPhone’ów. Na rynku mamy tego zatrzęsienie – od stacji dokujących, poprzez wymienne case’y, kończąc na takich dziwactwach, jak obudowa zmieniająca jabłkowego smartfona w odtwarzacz kaset magnetofonowych.

Co zatem jest lepszym telefonem? Ja bym się skłaniał ku Nokii Lumia 920 – przekonuje mnie jej rewelacyjny aparat, wielki wyświetlacz oraz ogólna innowacyjność. Mimo wszystko, wybór komórki zależy od osobistych preferencji użytkownika, więc zachęcam do wydania własnego osądu.

Via

Be Sociable, Share!