Na oficjalnej stronie internetowej technologii Bluetooth znalazła się informacja, że dwa najnowsze modele Nokii: Lumia 920 oraz Lumia 820 otrzymały certyfikat potwierdzający, że na ich pokładzie znajdzie się Bluetooth w wersji 4.0.

To już pewne – Nokia Lumia 920 wraz z Nokią Lumia 820 otrzymają wsparcie dla łączności Bluetooth 4.0. Na stronie Bluetooth.org znalazły się bowiem oba smartfony fińskiego producenta.

Czym jest Bluetooth 4.0? To najmłodsza wersja modułu pozwalającego na bezprzewodowy przesył danych pomiędzy urządzeniami takimi, jak telefon oraz opaska treningowa. Bluetooth 4.0 nazywany jest także jako Low Energy – głównym zamierzeniem twórców tego rozwiązania wcale nie było zmaksymalizowanie prędkości transferu, lecz sprawienie, by pobierało jak najmniej energii oraz działało na jak najdłuższym dystansie (ponad 50 metrów).

Wygląda na to, że Nokia Lumia 920 jest telefonem, który został dopracowany pod każdym względem. Trudno odnaleźć w nim jakąkolwiek wadę. Począwszy na takich elementach kluczowych, jak wielki ekran Clear Black (którego obsługiwać można nawet za pomocą rękawiczki) czy aparat radzący sobie w każdych warunkach oświetleniowych, a kończąc na właśnie takich miłych dodatkach, jak Bluetooth 4.0 lub NFC. Niestety, jej największym problemem jest system operacyjny, do którego wciąż nie może się przekonać spora grupa osób. Miejmy nadzieję, że to się zmieni, gdyż już Windows Phone 7 był dobry, a WP8 powinno pozostawić błędy siódemki w niepamięć.

Via

Be Sociable, Share!