Wygląda na to, że Microsoft nie próżnuje i stara się wprowadzać innowacje do smartfonów opartych na jego systemie. Czy takie rozwiązanie znajdzie się w kolejnych Nokiach Lumia?

W obecnych czasach coraz rzadziej możemy natrafić na prawdziwe innowacje w świecie telefonów komórkowych. Microsoft niestety nie szykuje nam co prawda rewolucji, lecz na sukces może składać się także mnóstwo małych szczegółów. Jednym z nich jest właśnie nowy patent.

Czym chce nas zaskoczyć gigant z Redmond?  Nowa funkcja Windows Phone’ów ma dotyczyć szybkiego wyciszania dzwoniącego urządzenia za pomocą stuknięcia w nie dłonią. Zapewni to dyskrecję w niezręcznych sytuacjach. Zatem nawet jeśli nie wyciszysz swojej komórki, w miarę bezpiecznie możesz wejść do kościoła czy na wykład. No, oczywiście pod warunkiem, że dysponujesz niezłym refleksem i masz wolne ręce 😉

Dzięki grafice z urzędu patentowego możemy poznać podstawowe informacje na temat działania tej funkcji. Korzysta ona m.in. z modułu audio oraz akcelerometra.

Z racji tego, iż Microsoft kolaboruje z Nokią, śmiem twierdzić, że nowe Lumie mają spore szanse na implementację tego rozwiązania. Póki co, na razie znajduje się ono wyłącznie w biurze patentowym i czeka na wprowadzenie w życie.

Via/Via.

Be Sociable, Share!