Microsoft zakończył prace nad swoim systemem Windows Phone 8. Nadanie statusu RTM oznacza, że produkt jest już gotowy do udostępnienia go szerszemu gronu odbiorców.

O samym systemie nie zamierzam się tutaj rozpisywać – na łamach DailyMobile został on omawiany tyle razy, że teraz Wam odpuszczę tego kazania 😉 Dowiedzmy się raczej, czym jest samo nadanie miana RTM.

Faza RTM (Release to Manufacturing) oznajmia, że prace nad mobilnym systemem Microsoftu został ukończone i jest on już gotowy do wydania. Na dniach twórcy telefonów komórkowych otrzymają dostęp do systemu w tej wersji, co umożliwi pracę nad kolejnymi urządzeniami. Co prawda już wcześniej otrzymywali oni wersje beta ósmych okienek, lecz teraz mamy do czynienia z produktem finalnym – pozbawionym ukrytych wad i niedoróbek.

Co prawda nie jest to oficjalna informacja, lecz w Internecie odnaleźć można zdjęcie przedstawiającą ścianę z produktami RTM Microsoftu podpisaną przez jego pracowników.  Wnioski nasuwają się same.

Największe nadzieje wobec tego systemu wiąże Nokia, która naprawdę się postarała zaoferować nam wyjątkowe smartfony – Nokia Lumia 820 i Nokia Lumia 920. Ta druga posiada m.in. rewelacyjny ekran Pure­Mo­tion HD+ o przekątnej 4,5″ oraz aparat 8Mpix PureView.

Co prawda Windows Phone 8 został ukończony, lecz jego światowa premiera ma mieć miejsce 29 października bieżącego roku. Czy okaże się strzałem w dziesiątkę? Trzymajmy kciuki!

Via

Be Sociable, Share!