Wielu z nas posi­ada awer­sję do wszys­tkiego, co posi­ada napis “made in china”. Trzeba być jed­nak wielkim głupcem, aby nie zain­tere­sować się tym chińskim smart­fonem: oto Oppo Find 5 — Jest niesamowity!

Zupełnie niez­nana w naszej części globu firma Oppo daje nam powód, by zacząć się nią intere­sować: zaprezen­towała ona nowe urządze­nie z rodzaju tych, przez które serce zaczyna bić mocniej.

Wszys­tko za sprawą jego niesamowitej specy­fikacji: Użytkownik do dys­pozy­cji ma pię­ciocalowy ekran o rozdziel­czości 1080p (PPI wynosi aż 441!), czterordzeniowy pro­ce­sor Qual­comm Snap­dragon S4 Pro APQ8064 wspo­ma­gany ukła­dem graficznym Adreno 320, 2 GB pamięci RAM, aparat 12 Mpix oraz Android w wyda­niu 4.1 Jelly Bean.

Co ciekawe, pomimo zas­tosowa­nia zdu­miewa­ją­cych podze­społów, całość mieści się w bardzo cienkiej obu­dowie o grubości 6,65 mm. Pobi­j­cie to!

Oppo Find 5na papierze prezen­tuje się po prostu doskonale. Jestem ciekaw, czy pro­du­cent zamierza udostęp­nić go również Europe­jczykom. Byłaby wielka szkoda, gdyby tak się nie stało, ponieważ tele­fon z pewnoś­cią mógłby znaleźć wielu zagorza­łych fanów na całym świecie. Zna­jąc chińską fan­tazję, urządze­nie nie powinno zabi­jać ceną.

Czy uważa­cie tego smart­fona za realną konkurencję dla Sam­sunga Galaxy Note’a II, iPhone’a 5 czy nad­chodzącego LG Opti­musa G? Zachod­nim markom niestety bardzo ciężko jest się wybić z rynku Państwa Środka, lecz — co pokazało ZTE - nie jest niemożliwe.

Via

Ciekawe? Podziel się!