Wielu z nas posiada awersję do wszystkiego, co posiada napis „made in china”. Trzeba być jednak wielkim głupcem, aby nie zainteresować się tym chińskim smartfonem: oto Oppo Find 5 – Jest niesamowity!

Zupełnie nieznana w naszej części globu firma Oppo daje nam powód, by zacząć się nią interesować: zaprezentowała ona nowe urządzenie z rodzaju tych, przez które serce zaczyna bić mocniej.

Wszystko za sprawą jego niesamowitej specyfikacji: Użytkownik do dyspozycji ma pięciocalowy ekran o rozdzielczości 1080p (PPI wynosi aż 441!), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 wspomagany układem graficznym Adreno 320, 2 GB pamięci RAM, aparat 12 Mpix oraz Android w wydaniu 4.1 Jelly Bean.

Co ciekawe, pomimo zastosowania zdumiewających podzespołów, całość mieści się w bardzo cienkiej obudowie o grubości 6,65 mm. Pobijcie to!

Oppo Find 5na papierze prezentuje się po prostu doskonale. Jestem ciekaw, czy producent zamierza udostępnić go również Europejczykom. Byłaby wielka szkoda, gdyby tak się nie stało, ponieważ telefon z pewnością mógłby znaleźć wielu zagorzałych fanów na całym świecie. Znając chińską fantazję, urządzenie nie powinno zabijać ceną.

Czy uważacie tego smartfona za realną konkurencję dla Samsunga Galaxy Note’a II, iPhone’a 5 czy nadchodzącego LG Optimusa G? Zachodnim markom niestety bardzo ciężko jest się wybić z rynku Państwa Środka, lecz – co pokazało ZTE – nie jest niemożliwe.

Via

Be Sociable, Share!