Nokia City Lens to nowatorska aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość, która umożliwia wyszukiwanie interesujących miejsc w pobliżu. Teraz skorzystać z niej mogą także posiadacze fotograficznej Nokii 808 PureView oraz posiadacze innych smartfonów z Symbianem^3.

Dla przypomnienia, Nokia 808 PureView to telefon o niezwykłych właściwościach aparatu (rozdzielczość 41 Mpix), zatem naturalną koleją rzeczy być powinno, że jedna z najciekawszych aplikacji Nokii wykorzystujących aparat trafi na to urządzenie. Niestety, posiada ono system Symbian^3, więc do tej pory jego właściciele mogli obejść się ze smakiem. Z dniem dzisiejszym sytuacja się zmieniła, gdyż Nokia City Lens ukazała się także na Symbiana.

Nokia City Lens w intuicyjny i nowatorski sposób wyszukuje ciekawe miejsca znajdujące się w pobliżu, takie jak kina, restauracje  czy sklepy. Interfejs głównej funkcji aplikacji oparty jest o widok z kamery telefonu i wygląda bardzo interesująco.

Jeśli jesteście zainteresowani tym, jak aplikacja prezentuje się  na Nokii 808 PureView, zapraszam do obejrzenia poniższego filmiku:
 

 

Stąd możecie pobrać aplikację w wersji na Symbiana^3 , a wersja na Windows Phone 7 znajduje się tutaj. Miłego testowania!

Via

Be Sociable, Share!