Kto z nas nie grał w dzieciństwie w małe i przyjemne platformówki? Dzięki smartfonom ten gatunek gier ma szansę przeżyć swoją drugą młodość. Jednym z takich tytułów godnych polecenia jest Little Acorns. 

Gracz tym razem nie ma za zadanie uratować wszechświata czy zabijać ludzi – tym razem mamy do czynienia z przyjemną i miłą grą dla każdego. Bohaterem tutaj jest urocza wiewiórka, która w celu zapewnienia sobie dobrobytu zbiera cenne żołędzie.

Właśnie na tym polega całe Little Acorns – wcielamy się w wiewiórkę, która – by przejść dalej – kolekcjonuje żołędzie. Dopiero zebranie ich wszystkich umożliwia ukończenie poziomu. Specjalną zdolnością naszego bohatera jest lina, dzięki której mamy możliwość sięgania w mniej dostępne fragmenty plansz.

Produkcja posiada aż 80 poziomów, a zostały one podzielone na rozdziały. Dokładniej pisząc – na lata. Te z kolei dzielą się na pory roku, których przejście powinno zająć parę chwil. Na szczęście sama gra nie należy do krótkich, co bardzo sobie cenię.

Na kolejną pochwałę zasługuje oprawa graficzna, która wygląda świetnie. Jak to na tradycyjną platformówkę przystało, jest kolorowo, wesoło i sympatycznie, a to zachęca do dalszego przechodzenia gry. Mi do gustu przypadły tła poziomów, które naprawdę oddają klimat wybranej pory roku.

 

 

Niestety, aby nie było zbyt pięknie, należy wspomnieć o tym, że aby cieszyć się grą w Little Acorns na Windows Phone 7, należy zapłacić 10,49 zł. Niemało, lecz produkcji nie można niczego zarzucić i z pewnością nie będą to pieniądze wydane w błoto. Dużo lepiej mają posiadacze ogryzków – oni zapłacą 79 eurocentów.

 

Aby kupić Little Acorns dla Windows Phone 7, kliknij tu, bądź skorzystaj z poniższego kodu QR:
QRCode

 

Aby kupić Little Acorns dla iOS, kliknij tu, bądź skorzystaj z poniższego kodu QR:
QRCode

Ciekawe? Podziel się!