Jak już wiecie, Nokia jest liderem w sprzedaży smartfonów z systemem Windows Phone. Teraz dowiadujemy się, jakie to są liczby. Przy okazji jak na dłoni widać, że coraz więcej osób przekonuje się do mobilnego systemu Microsoftu.

Aż 130 operatorów komórkowych w 54 krajach oferuje swoim klientom smartfony należące do rodziny Lumia, zatem wyniki sprzedaży nie powinny należeć do szczególnie niskich. I choć do Androidowych potentatów jeszcze sporo brakuje, to i tak Nokia może mieć powody do dumy.

Do tej pory sprzedano 7 milionów Lumii. Należy przy tym zaznaczyć, że w ostatnim kwartale nabywców znalazło aż 4 miliony urządzeń, więc ponad połowę ogółu. Wskazuje to, iż tendencja na kupno smartfonów Nokii jest wzrastająca.

Obecnie najlepiej sprzedającym się telefonem z tej serii Finów jest Nokia Lumia 610. Przecieki mówią, że na początku przyszłego roku możemy liczyć na jego następcę pracującego na Windows Phone 8. Są spore szanse na to, że to właśnie on zostanie królem sprzedaży wśród wszystkich ośmiookienkowych komórek.

Oczywiście wiele się zmieni po premierze Windows Phone 8. Nokia może z jego pomocą liczyć na spory wzrost sprzedaży swoich Lumii. Czy jednak pozwoli to na wybicie się z finansowego dołka? Miejmy nadzieję, że tak i trzymajmy za nią kciuki!

Via

Be Sociable, Share!