Jeśli korzystaliście kiedykolwiek z Instagrama dostępnego na iOS i Androida i pragnęliście mieć do dyspozycji filtry w nim zawarte na swojej Nokii, mam aplikację dla Was – SophieCam pozwala na natychmiastowe podrasowanie swoich fotek, a efekty końcowe są bardzo dobre.

Tak jak już wspomniałem, SophieCam to fotograficzne narzędzie, które pozwala nadać blask każdemu zdjęciu. Posiada aż piętnaście różnych filtrów, więc efekt końcowy naszej zabawy możemy sobie wybrać ze sporą swobodą – może to być np. artystyczne postarzenie zdjęcia odebraniem kolorów bądź efektowne podbicie kontrastu. Ciężko to opisać słowami – najlepiej sprawdźcie sami album zdjęć od producenta w tym miejscu.

Wielką zaletą programu jest jego szeroka dostępność dla telefonów firmy Nokia – praktycznie każda z nich może skorzystać z dobrodziejstw SophieCama. Obsługiwane systemy operacyjne to: Windows Phone 7, MeeGo, Symbian oraz Series 40.

SophieCam doskonale się sprawdzi na smartfonach Nokia 808 PureView oraz Nokia N8, które znane są ze świetnych aparatów fotograficznych.

Program niestety nie jest darmowy i kosztuje nieco ponad 3 zł (w zależności od wersji cena się różni). Wyjątek stanowi odmiana przeznaczona dla telefonów z S40 – ta jest darmowa.

Działanie aplikacji dobrze prezentuje poniższy film:
 

 
SophieCam dla systemu Windows Phone 7 można kupić stąd w cenie 3,49 zł

SophieCam dla systemu MeeGo można kupić stąd w cenie 3,69 zł

SophieCam dla systemu Symbian można kupić stąd w cenie 3,69 zł

SophieCam dla systemu S40 można kupić stąd w cenie 3,69 zł

 

 

Be Sociable, Share!