W zeszłym miesiącu napisal­iśmy o table­cie Archos GamePad, który może okazać się ciekawym kask­iem dla fanów gier. Nie jest to jedyne urządze­nie tego typu — jego konkurent, Wikipad, pojawi się w sklepach już w październiku. Niestety, nie w Polsce.

Coraz więk­sza moc tabletów powoduje, że sprawdzają się one coraz lep­iej jako kon­sole do gra­nia. Oczy­wistą wadą jest brak przy­cisków fizy­cznych, które zapew­ni­ają o wiele lep­szą pre­cyzję i więk­szą wygodę aniżeli smyranie wirtu­al­nych grzy­bków pojaw­ia­ją­cych się na ekranie.

Tej wady pozbaw­iony został Wikipad — posi­ada on doczepi­aną stację, na której zna­jdą się wszys­tkie przy­ciski znane z trady­cyjnych padów do “dużych” kon­sol. Dodatkową zaletą ma być cer­ty­fikat PlaySta­tion Mobile.

Nawet bez stacji wciąż  mamy do czynienia z intere­su­ją­cym i wyda­jnym urządze­niem  - zapew­nia mu to układ Tegra 3, 1 GB pamięci RAM, ekran IPS o przekąt­nej 10,1″ i rozdziel­czości  1280x800 pik­seli, Android 4.1 Jelly Bean, 16 GB przestrzeni dyskowej oraz aparat 8 Mpix. Tablet powinien cechować się bardzo zbliżonymi osiągami, co Nexus 7, lecz w prze­ci­wieńst­wie do niego posi­ada więk­szy ekran i aparat z tyłu obudowy.

Niestety, za wszys­tko trzeba płacić i to niemało — pro­du­cent wycenił swoje dzieło na 499$ (1600 zł). Chęt­nych niestety zniechęci fakt, iż nic nie wiadomo o dostęp­ności Wikipada w Polsce.

Świa­towa pre­miera tabletu odbędzie się 31 października bieżącego roku w sieci sklepów Gamestop.

Via

 

Ciekawe? Podziel się!