W zeszłym miesiącu napisaliśmy o tablecie Archos GamePad, który może okazać się ciekawym kaskiem dla fanów gier. Nie jest to jedyne urządzenie tego typu – jego konkurent, Wikipad, pojawi się w sklepach już w październiku. Niestety, nie w Polsce.

Coraz większa moc tabletów powoduje, że sprawdzają się one coraz lepiej jako konsole do grania. Oczywistą wadą jest brak przycisków fizycznych, które zapewniają o wiele lepszą precyzję i większą wygodę aniżeli smyranie wirtualnych grzybków pojawiających się na ekranie.

Tej wady pozbawiony został Wikipad – posiada on doczepianą stację, na której znajdą się wszystkie przyciski znane z tradycyjnych padów do „dużych” konsol. Dodatkową zaletą ma być certyfikat PlayStation Mobile.

Nawet bez stacji wciąż  mamy do czynienia z interesującym i wydajnym urządzeniem  – zapewnia mu to układ Tegra 3, 1 GB pamięci RAM, ekran IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości  1280×800 pikseli, Android 4.1 Jelly Bean, 16 GB przestrzeni dyskowej oraz aparat 8 Mpix. Tablet powinien cechować się bardzo zbliżonymi osiągami, co Nexus 7, lecz w przeciwieństwie do niego posiada większy ekran i aparat z tyłu obudowy.

Niestety, za wszystko trzeba płacić i to niemało – producent wycenił swoje dzieło na 499$ (1600 zł). Chętnych niestety zniechęci fakt, iż nic nie wiadomo o dostępności Wikipada w Polsce.

Światowa premiera tabletu odbędzie się 31 października bieżącego roku w sieci sklepów Gamestop.

Via

 

Be Sociable, Share!