I bynajmniej nie są to dane dotyczące Ameryki czy Azji. Jeden z zagranicznych serwisów podał datę premiery oraz cenę modeli Lumia 820 oraz Lumia 920 w Europie. Na szczęście nie będziemy musieli długo czekać choć i cena pomimo że wysoka nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem. 

Cena modelu z wyższej półki czyli Lumii 920 to koszt prawie 600 Euro co w przeliczeniu daje nam wynik niemal 2,5 tysiąca złotych. Wysoka cena jak za smartfon lecz mimo to nadal bardzo konkurencyjna biorąc pod uwagę możliwości oraz jakość wykonania nowego, topowego modelu fińskiego producenta. W podobnej cenie już teraz znajdziemy inne równie oryginalne modele. Premiera chodź nie aż tak bardzo odległa w porównaniu do krajów takich jak Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech czy Rosji odbędzie się w naszym kraju niestety kilka dni później. Nie wiadomo do końca czym taka sytuacja jest spowodowana.

Nieco słabszy ale równie interesujący model 820 trafi na rynek dwa tygodnie po premierze modelu 920. Cena w sklepach nie powinna przekroczyć 450 euro co daje nam wynik niemal identyczny do obecnej ceny modelu Lumia 900 na polskim rynku.

Warto wziąć jednak pod uwagę że podane ceny dotyczą zagranicznych sklepów, w Polsce sytuacja ta może się nieznacznie zmienić . Czy na lepsze, to się okaże już niebawem. A teraz łapka w górę kto już teraz wie że chce mieć te cacka w swojej kieszeni?

Via

Be Sociable, Share!